اسکیما schema چیست؟ چه تاثیری در سئو دارد

نشانه گذاری اسکیما کد پشت صحنه در سایت شما است. انسان ها هرگز آن را نخواهند دید.برای اطلاعات بیشتر ادامه مطلب بخوانید.

اسکیما schema چیست

ربات های موتور جستجو در واقع آنچنان باهوش نیستند. آنها نمی توانند مانند افرادی که پست های شما را می خوانند محتوای شما را بخوانند و درک کنند. آنها نمی توانند تصاویر را ببینند یا ویدیوهای شما را تماشا کنند.

Schema.org توسط موتورهای جستجوی غول پیکر استفاده می شود. محتوای شما را به یک کد تبدیل می کند که ربات های گوگل به راحتی می توانند آن را پردازش و درک کنند. موتورهای جستجو از این کد برای نمایش نتایج جستجو به روشی غنی تر استفاده می کنند.

اسکیما schema چیست

موارد استفاده از نشانه گذاری های اسکیما عبارتند از:

مقالات
محصولات
بررسی ها
دستور پخت
نرم افزارهای کاربردی
مناسبت ها
فیلم های
آگهی های شغلی
مردم
رستوران ها
خدمات
موسیقی
کسب‌وکارهای محلی
کتاب ها


وقتی این نشانه‌گذاری‌ها را به سایت خود اضافه می‌کنید، به موتورهای جستجو کمک می‌کنند تا بهتر بفهمند سایت شما چه چیزی را ارائه می‌کند. سپس موتور جستجو اطلاعات مربوط به نتایج جستجو را از طریق ریچ اسنیپت ها به نمایش می گذارد.

آیا نشانه گذاری رتبه سایت شما را بالاتر می برد؟

درست است، این یک سیگنال مستقیم برای به دست آوردن رتبه های جستجوی ارگانیک بالاتر نیست. 

اما، ریچ اسنیپت ها به صفحه وب شما کمک می کنند بیشتر در نتایج جستجو ظاهر شوند. به علاوه، مشاهده می شود که نرخ کلیک صفحه وب را بهبود می بخشد. 

طبق یک مطالعه، حدود 70 درصد از نتایج جستجوی گوگل از نشانه گذاری Schema.org استفاده نمی کنند. و این فرصت بزرگی را برای شما باز می کند. 

نحوه اضافه کردن اسکیما schema به وردپرس

نشانه گذاری طرحواره در حال حاضر در سایت وردپرس شما وجود دارد، و موتورهای جستجو مانند گوگل در حال حاضر کار بسیار خوبی برای کشف انواع طرحواره در پست ها و صفحات شما انجام می دهند (مانند تشخیص خودکار اینکه یک پست یک دستور پخت یا بررسی فنی است). با این حال، گوگل کامل نیست، بنابراین گاهی اوقات به برخی شاخص های طرحواره اضافی نیاز دارد تا مشخص کند چه نوع محتوایی در پست ها و صفحات شما وجود دارد.

یک افزونه برای اضافه کردن طرح واره به وردپرس نصب کنید

چندین توسعه‌دهنده پلاگین‌هایی دارند که به شما کمک می‌کنند شما را به وردپرس اضافه کنید. برخی از آنها امکان ایجاد نتایج غنی فردی را فراهم می کنند، در حالی که برخی دیگر فرآیند مشخص کردن نشانه گذاری طرحواره را برای موتورهای جستجو خودکار می کنند. ما افزونه‌هایی را دوست داریم که کمی از هر دو را دارند و معمولاً در قالب افزونه‌های SEO مانند Rank Math و Yoast SEO هستند

نتیجه گیری

یکی از ابزارهایی است که سئو را پشتیبانی می کند. این نشان دهنده واژگان معنایی (همچنین به عنوان میکروداده) وب سایت شما است. نشانه گذاری اسکیما schema به ربات های موتور جستجو کمک می کند تا محتوای شما را بهتر درک کنند.

مطلب مشابه

E-A-T گوگل چیست 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.