سئو

آموزش رایگان سئو

آیا به دنبال دستیابی به نتایج بهتر SEO با کمترین هزینه ممکن هستید؟ در اینجا بهترین 65 ابزار سئو رایگان برای کمک به شما در انجام بهتر کار شما ارائه شده است.

بهینه سازی موتور جستجو ( سئو ) امروزه مهمتر از گذشته است.

روندهای جدید (به عنوان مثال ، افزایش جستجوی صوتی ، انقلاب یادگیری ماشینی ) بدان معنی است که اگر می خواهید امروز در آنجا بمانید ، باید بازی سئو خود را بالا ببرید.

اگر به دنبال شروع کار با SEO هستید یا می خواهید برای کمترین هزینه کم به نتایج بهتری دست پیدا کنید ،

آموزش رایگان سئو
رایگان seo

ابزارهای آموزش رایگان سئو

1. Google Analytics

Google Analytics یک منبع ارزشمند است که برای هر بازاریاب دیجیتالی که در زمینه سئو جدی است ، ضروری است.

این تعداد زیادی از اطلاعات مفید در مورد وب سایت ها از جمله تعداد بازدید سایت ، منابع ترافیکی و جمعیتی موقعیت مکانی را در اختیار شما قرار می دهد.

با اطلاعات دقیق Google Analytics ، بازاریاب های دیجیتال می توانند استراتژی محتوا خود را تغییر داده و بفهمند که چه چیزی مؤثر است و چه کار نمی کند.تبلیغاتادامه خواندن در زیر

Google Analytics یکی از بهترین ابزارهای سئو رایگان است که هر بازاریاب دیجیتال باید از آن استفاده کند.

2. استودیو داده

Google Data Studio به شما امکان می دهد داده ها را از منابع مختلف مانند Google Search Console و Google Analytics ادغام کنید و تجسمات قابل توجهی ایجاد کنید.

3. قهرمان کلمه کلیدی

داده کلمه کلیدی وجود ندارد؟

آن را به Keyword Hero بگذارید ، که از آن برای یادگیری ریاضی و ماشین پیشرفته استفاده می کند تا جای خالی ها را پر کند.

3. Mozcast

آهنگ های Mozcast بزرگ و کوچک را در الگوریتم جستجوی Google تغییر می دهد.

با انجام سالانه صدها تغییر در Google ، پیمودن آخرین تحولات به شما کمک می کند تا اطمینان حاصل کنید که همه چیز را برای بهترین SERP انجام می دهید.

4. ابزار Panguin

Panguin ابزار خطوط ترافیک جستجوی خود را با تغییرات شناخته شده به الگوریتم جستجوی Google.

اگر قطره ای را مشاهده می کنید که با یک به روزرسانی همراه است ، احتمالاً مقصر آن را پیدا کرده اید و می توانید برای رفع آن کار کنید!

ابزارهای خزنده و فهرست بندی آموزش رایگان سئو

5. مسیر تغییر مسیر

تبلیغاتادامه خواندن در زیر

تغییر مسیر راه افزودنی Chrome خواهد شد پرچم 301، 302، 404، و 500 HTTP وضعیت کدهای.

علاوه بر این ، تغییر مسیرهای سمت مشتری مانند متا و تغییر مسیرهای JavaScript نیز پرچم گذاری می شوند تا اطمینان حاصل شود که هر مسئله تغییر مسیر بلافاصله کشف می شود.

هدرهای HTTP مانند انواع سرورها و هدرهای حافظه پنهان و همچنین آدرس IP سرور نیز می توانند با کلیک یک دکمه نمایش داده شوند.

علاوه بر این ، تمام این جزئیات را می توان در کلیپ بورد شما برای به اشتراک گذاری آسان یا اضافه کردن یک سند حسابرسی فنی کپی کرد.

6. پرتو ما به بالا

این ابزار به شما امکان می دهد راه هایی را که در آن وب سایت شما از بهترین شیوه های SEO کم نشده است بدانید تا بتوانید اقدامات اصلاحی را انجام دهید.

می توانید داده ها را بر اساس نوع خطا فیلتر کنید و نتایج خود را به Excel ، CSV و Google Drive صادر کنید.

7. پیوند تغییر مسیر پیوند

از این افزونه Chrome اطمینان حاصل کنید که اطمینان حاصل شود که همه تغییر مسیرهای پیوند شما به افراد و خزنده ها هدایت می شوند که در هنگام مراجعه به آنجا هستید.

فکر می کنید باید با تبلیغات Google خود نتایج بهتری کسب کنید؟
کمپین شما ممکن است از کلاهبرداریهای کلیک رنج ببرد. بررسی کنید که آیا باید از تبلیغات خود در برابر رقبا و رباتها محافظت کنید. راه اندازی ساده امروز یک بررسی رایگان دریافت کنیدشروع آزمایشی رایگانتبلیغات

8- سریع روی حسابرسی وب سایت کلیک کنید

سریع کلیک کنید سایت های حسابرسی فرمت سبک بوکمارکلت است که لینک به بسیاری از مورد استفاده ترین ابزار جستجوگرها آنلاین امروز است.

وقتی یک پیوند کلیک می شود ، URL صفحات فعلی را استخراج می کند و آن را در ابزار انتخاب شده تغذیه می کند ، بنابراین نیازی به کپی و چسباندن پیوندها در تمام ابزارها نیست. چند ثانیه ، ده ها بار در روز صرفه جویی می کند.

9. فریاد قورباغه

وب سایت خود را به دلیل خطاهای سؤال کنید.

خطاهای هدر HTTP ، سکسکه های ارائه دهنده JavaScript ، HTML بیش از حد ، اشتباهات خزیدن ، محتوای تکراری و موارد دیگر را با Screaming Frog کشف کنید .

10- Screaming Frog Log Analyser File

پرونده های ورود به سیستم خود را در Screaming Frog’s Log File Analyzer ربات های موتور جستجو را تأیید کنید ، بررسی کنید که URL ها خزیده شده اند ، و داده های ربات جستجو را مطالعه کنید.

11- SEOlyzer

یکی دیگر از ابزارهای تجزیه و تحلیل ورود به سیستم SEO که داده ها را در طبقه بندی زمان واقعی و صفحه ارائه می دهد.

12. زنو

یکی از ابزارهای اصلی رایگان سئو ، Xenu خزنده ای است که ممیزی های اصلی سایت را ارائه می دهد ، به دنبال لینک های خراب و دیگری مظنونین معمول است.تبلیغاتادامه خواندن در زیر

13. کجا می رود؟

آدرس URL های تغییر مسیر و پیوندهای کوتاه شده را با Where Wheres دنبال کنید؟ .

14. پیوندهای من را بررسی کنید

Check My Links یک برنامه افزودنی Chrome است که از طریق صفحه وب شما خزنده می شود و کد وضعیت را برای هرلینک داخلی در صفحه – از جمله پیوندهای شکسته – مشخص می کند.

هر کد وضعیت دارای کد رنگی است و دارای 200 کد وضعیت سبز تیره ، 300 کد وضعیت سبز روشن و 400 کد وضعیت بازگشت به رنگ قرمز است.

پس از شناسایی ، می توانید تمام لینک های بد را به کلیپ بورد خود با یک کلیک کپی کنید.

15. ژنراتور Robots.txt

یک فایل صحیح robots.txt را در یک لحظه ایجاد کنید تا موتورهای جستجو بدانند چگونه وب سایت خود را خز کنند. کاربران پیشرفته می توانند پرونده های خود را با ژنراتور Robots.txt نیز تنظیم کنند.

16. سئو HEADMaster

URL های اینترنتی را به صورت عمده برای کد وضعیت ، وضعیت تغییر مسیر ، زمان پاسخ ، هدر پاسخ و زمینه های سرصفحه HTTP با HEADMaster SEO بررسی می کند .تبلیغاتادامه خواندن در زیر

در زمان واقعی نتیجه کسب کنید ، یافته های خود را مرتب سازی و مطالعه کنید و کارهای خود را به CSV صادر کنید.

17. ابزار اعتبار سنجی اعتبار سنجی را حفظ کنید

آدرس های اینترنتی را بصورت عمده یا یک به یک بررسی کنید تا ببینید سرورهای آنها از اتصال مداوم پشتیبانی می کنند و این باعث می شود وب سایت شما سریعتر بارگیری شود ، چه نسخه ای از HTTP سرور شما روشن است و آیا ارتباطات خارجی در URL شما با این ابزار وجود دارد یا خیر .

18. ژنراتور برچسب Hreflang

برچسب های hreflang ایجاد کنید تا Google بداند کدام صفحات خاص در وب سایت شما قرار دارد تا Google بتواند آن صفحات را به آن زبان جستجو کند.

19. نقشه های XML

بدون ثبت نام نقشه سایت حداکثر 500 صفحه را بصورت رایگان ایجاد کنید.البته وردپرس 5.5 دارای نقشه سایت است

نقشه سایت خود را به عنوان یک فایل XML بارگیری کنید یا آن را از طریق ایمیل دریافت کنید.

20. BROWSEO

BROWSEO به شما امکان می دهد ببینید وب سایت شما چگونه به موتور جستجو نگاه می کند.تبلیغاتادامه خواندن در زیر

این اساساً صفحه وب شما را از هر سبکی نواری می کند و ساختار زیرین را به شما نشان می دهد. این به شما کمک می کند تا دریابید که آیا bot bot Google در دسترسی به مطالب مهم سایت شما مشکل دارد.

یک ویژگی مرتب از این ابزار رایگان جستجوگرها ، پیش نمایش SERP است. این پیش نمایش نحوه نمایش سایت شما در نتایج جستجو را نشان می دهد.

می توانید ببینید که آیا عناوین و توضیحات متا به حد کافی بهینه شده و در صورت لزوم تغییراتی ایجاد می کنند.

21. آنالیزور قورباغه فریاد زدن SFAIK

تجسم قوی از Screaming Frog با خزیدن داده ها با استفاده از Google Data Studio.

ابزار تحقیق رایگان کلید واژه

22. به مردم پاسخ دهید

Answer the Public ابزاری نفیس است که داده های ارزشمندی را در مورد سؤالاتی که مردم بصورت آنلاین می پرسند به بازاریابان محتوا ارائه می دهد.

هنگامی که یک کلمه کلیدی را وارد می کنید ، بر اساس آن کلمه کلیدی نمایش داده شد و از آن سؤالات متداول استفاده کرده و با سؤالات و عباراتی که افراد هنگام جستجو برای آن کلمه کلیدی از آنها استفاده می کنند ، گرافیکی جالب ایجاد می کنند.تبلیغاتادامه خواندن در زیر

این داده به سازندگان محتوا بینش و نگرانی ها و تمایلات مشتریان بالقوه را می دهد و به آنها این امکان را می دهد تا محتوای بسیار هدفمندی را تهیه کنند که آن نیازها را برطرف سازد.

پاسخ عمومی همچنین پیشنهادات کلمات کلیدی را با استفاده از عبارات مانند “در مقابل” ، “مانند” و “با” ارائه می دهد.

این یک ابزار تحقیقاتی عالی است که به شما کمک می کند تا محتوای بهتری را ایجاد کنید که مردم از آن لذت ببرند و احتمال بیشتری به اشتراک بگذارند.

23. کلید واژه Explorer

این ابزار تحقیق در مورد کلمات کلیدی به شما 1000 پیشنهاد کلمه کلیدی ، نمره مشکل در کلمات کلیدی ، تاریخ کلیک بر روی نرخ و تجزیه و تحلیل SERP را می دهد. شما باید در هر ماه 10 جستجو رایگان انجام دهید.

24. برنامه ریز کلمه کلیدی

Google Keyword Planner برای تبلیغات تبلیغاتی طراحی شده است ، اما می توانید با دیدن نحوه عملکرد کلمات کلیدی در تبلیغات ، از آن برای تحقیقات کلمات کلیدی استفاده کنید.

25. کلمات کلیدی Shitter

آره. شما آن را به درستی خواندید.

با استفاده از این ابزار کلید واژه مناسب ، حجم کلمه کلیدی ، هزینه برای هر کلیک و داده های رقابت را بدست آورید.

26. کلمات کلیدی در همه جا

کلمات کلیدی همه جا به دلیل لیست گسترده سایتهایی که حجم جستجوی رایگان ، CPC و داده های رقابت را برای آنها فراهم می کند یک ابزار تحقیق ضروری است.تبلیغاتادامه خواندن در زیر

 • جستجوی گوگل
 • Google Trends
 • ای بی
 • به عمومی پاسخ دهید
 • برنامه ریز کلمات کلیدی Google
 • بینگ
 • اتی
 • سوول
 • کنسول جستجوی Google
 • YouTube
 • Ubersuggest
 • با شکوه
 • تجزیه و تحلیل ترافیک گوگل
 • آمازون
 • کلید واژه Shitter
 • مرورگر سایت Open Moz

برای Chrome و Firefox در دسترس است .

27. wordable.io

این ابزار به شما امکان می دهد تا ضمن حفظ قالب بندی خود بدون داشتن کد اضافی ، Google Docs خود را در وردپرس قرار دهید.

28. همچنین سؤال شد

دریابید که چه سؤالاتی راجع به افراد در مورد کلمات کلیدی خاص می پردازد تا بتوانید محتوا را بنویسید که به آن سوالات نیز پاسخ می دهد .

انجام جستجوها بر اساس کشور و به زبانهای مختلف.

علاقه به یک اصطلاح خاص را از اواخر همین ساعت یا یک ساعت تا سال 2004 با Google Trends مشاهده کنید .

دسته بندی ها ، کشور و نوع جستجو را مرتب کنید. مباحث مرتبط ، محبوبیت براساس منطقه ، جدیدترین مطالب را که اغلب جستجو می شوند ، مشاهده کنید و با سایر اصطلاحات مقایسه کنید

30. کلمه کلیدی

یکی دیگر از ابزارهای خارق العاده برای یافتن ایده های کلمات کلیدی ، Keyworddit ، ابزاری رایگان است که از کلمات کلیدی از subreddits روی Reddit منبع می گیرد و زمینه را فراهم می کند – لیستی از موضوعاتی که در آن از یک کلمه کلیدی خاص استفاده شده است.تبلیغاتادامه خواندن در زیر

شما یک subreddit خاص تایپ می کنید (به عنوان مثال ، / r / askreddit) ، تعداد انگشت شماری از کلمات کلیدی و همچنین حجم جستجوی ماهانه آن شرایط را در ایالات متحده استخراج می کنید.

Keyworddit برای استفاده بسیار آسان است و بینش ارزشمندی را در جهت علاقه مخاطبان خاص فراهم می کند.

31. کلمات کلیدی Surfer

این پسوند Chrome دقیقاً نتایج جستجو را در نتایج جستجوی Google به شما نشان می دهد. همچنین می توانید کلمات شمارش و تعداد کلمات کلیدی صفحات دارای رتبه بالا را مشاهده کنید.

32. CanIRank

همانطور که از نام آن پیداست ، CanIRank به شما کمک می کند دریابید که آیا می توانید در صفحه اول موتورهای جستجو برای یک کلمه کلیدی خاص رتبه بندی کنید.

بر خلاف ابزارهای دیگر که صرفاً اطلاعاتی در مورد چگونگی کلمات کلیدی رقابتی ارائه می دهند ، CanIRank به شما امکان می دهد احتمال یک عبارت جستجو را رتبه بندی کنید و از AI استفاده می کند تا در مورد چگونگی هدفمندی کلمات کلیدی بهتر به شما پیشنهاد دهد.تبلیغاتادامه خواندن در زیر

CanIRank داده های تجزیه و تحلیل رقابتی عالی و مراحل عملی برای بالا بردن رتبه سایت شما با سئو بهتر فراهم می کند.

33. کلمات کلیدی بذر

با یک سؤال یا موضوعی که می خواهید تحقیق کنید ، آن را به مخاطبین خود ارسال کنید ، و از آنها بخواهید کلمات کلیدی مورد نظر خود را انتخاب کنند تا اطلاعات مورد نظر خود را با کلید واژه Seed به دست آورند .

34. مباحث منفجر شده

موضوعات مشابه با Google Trends ، موضوعهای منفجر به شما کمک می کنند تا موضوعاتی را که قبل از جستجوی عمومی پیدا می شوند ، کشف کنید.

35. Ubersuggest

Ubersuggest یک ابزار تحقیق ساده برای کلمات کلیدی است که داده ها را از ایده های کلمات کلیدی Google برای ایده های کلمات کلیدی بر اساس کلمه کلیدی شما ارائه می کند.

این ابزار همچنین داده های مفید برای هر کلمه کلیدی از جمله حجم جستجو ، CPC و سطح رقابت را برمی گرداند.

یکی از ویژگی های عالی Ubersuggest توانایی آن در فیلتر کردن کلمات کلیدی است که به نتایج جستجو علاقه ای به آن ندارید.تبلیغاتادامه خواندن در زیر

با نسخه اخیراً به روز شده – Ubersuggest 3.0 ، اکنون می توانید آدرس URL را وارد کرده و معیارهای دامنه را دریافت کنید.

36. Keys4Up

برای هر جستجوی با Keys4Up ، کلمات کلیدی مرتبط ، همچنین به عنوان کلمات کلیدی معنایی مرتبط را بخرید .

37. پیشاهنگان Wordtracker

Wordtracker Scout به کشف آنچه کلمات کلیدی افراد هنگام جستجو برای خرید جستجو می کنند کمک خواهد کرد.

38. KWFinder

با KWFinder ، می توانید کلمات کلیدی با دم بلند کشف کنید –

آن دسته از کلمات کلیدی که کمتر مورد استفاده قرار می گیرند و به دلیل خاص بودن آنها نتایج بالاتری دارند.

بهترین ابزار سئو چیست

آموزش رایگان سئو ابزارهای لینک رایگان

39. ابزار Disavow

از ابزار Disavow Google استفاده کنید تا خود را از بک لینک های سمی رها کنید.

40. پیوند اکسپلورر

نمایه بک لینک و اختیار دامنه هر URL را با Link Explorer مشاهده کنید .

41. لینک Miner

دریابید که آیا URL مشخص شده دارای پیوندهای شکسته است یا معیارهای آن لینک ها ، از جمله داده های جستجو و اجتماعی را با پسوند Link Miner کشف کنید .

42. تفصیل

دریابید که پیوندها ، بر اساس طبقه بندی ، بیشترین میزان ترافیک و رتبه بندی را با جزئیات دارند .

43. جستجوگر بک لینک

برای کشف کلیه داده های بک لینک درباره URL خاص ، از این Checklink Checker استفاده کنید.تبلیغاتادامه خواندن در زیر

تعداد دامنه های ارجاع دهنده ، تعداد بک لینک ها ، رتبه بندی دامنه و URL و رتبه بندی Ahrefs آن ، یک موقعیت دامنه را در لیست قدرتمندترین Ahrefs مشاهده کنید.

44. ابزار پیشنهادی متن لنگر توسط Linkio

با استفاده از این ابزار پیشنهادی متن لنگرانکر تکست ، بهترین متن لنگر مورد استفاده برای هر URL را کشف کنید .

45. SendPulse

SendPulse امکان پیکربندی زنجیره های ایمیل ، اعلان ها و پیام های SMS را بر اساس عملکرد کاربر ، متغیرها یا رویدادها فراهم می کند.

46. ​​سحر و جادو PR

با استفاده از Magic PR ، بهترین اطلاعیه را با بهترین سئو در سئو دریافت کنید .

47.

این پسوند Chrome به شما امکان می دهد داده ها را از هر نشانی اینترنتی خراشیده و اطلاعات را به صفحه گسترده صادر کنید.

48. به یک خبرنگار (هارو) کمک کنید

کمک به یک خبرنگار یک منبعی است که روزنامه نگاران و کارشناسانی را که به عنوان منبع داستان فعالیت می کنند ، متصل می کند.

49. رگه

صندوق ورودی Gmail خود را با این پسوند رایگان به نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) تبدیل کنید .

سئو محلی

50. Google My Business

با استفاده از نمایه رایگان Google برای کسب و کار من ، با مشتریان در جستجوی Google و Google Maps ارتباط برقرار کنید .تبلیغاتادامه خواندن در زیر

51. ژنراتور پیوند Whitespark در Google Review

برای یافتن لیست Google Review خود و ایجاد پیوند کوتاه شده به صفحه خود از این ابزار استفاده کنید.

52. جستجوگر نتایج جستجوی محلی

با جستجوگر نتایج محلی ، جستجوهای محلی را انجام دهید .

53. فهرست مشاغل بررسی محلی Moz

تأیید کنید که اطلاعات شرکت شما به درستی در فهرستهای مختلف با Checker Business محلی Moz ظاهر می شود .

54. یاب استناد محلی Whitespark

استنادهای خود را پیگیری کنید ، فرصتهای جدید را کشف کنید و استنادهایی را که رقبای شما با این Finder Citation Finder محلی دارند دریافت کنید .

55. ژنراتور بررسی مقاله

دستورالعمل های نحوه ترک یک بررسی Google از طریق دسک تاپ یا دستگاه تلفن همراه برای تجارت خود با ژنراتور نقد و بررسی Whitespark را چاپ کنید .

56. بررسی چک

این افزونه Chrome به شما امکان می دهد بدانید محصولی که قصد خرید آن را دارید از یک فروشنده معتبر است یا نه ، جایگزینی را ارائه می دهد.

57. تست SERP موبایل

SERPS محلی خود را در دستگاههای مختلف تلفن همراه با تست SERP موبایل از Mobile Moxie مشاهده کنید.

آموزش رایگان سئو موبایل

58. جستجوگر فهرست اول-موبایل

ببینید چطور وب سایت شما بسته به نوع رومیزی یا نسخه موبایل شما با Check Index Mobile-First ، در مقایسه با بهترین شیوه های SEO ، تکمیل می شود .تبلیغاتادامه خواندن در زیر


آموزش بهینه سازی سایت برای موبایل ومزایای آن

59. تست تلفن همراه

دوستی وب سایت خود را با ابزار تست موبایل دوستانه Google آزمایش کنید .

60. GTMetrix

ببینید سرعت وب سایت شما با GTMetrix چقدر سریع بارگیری می شود ، کشف کنید چه سریعتر این امکان را از بارگیری می کند ، و ببینید چه اقداماتی برای بهینه سازی سرعت بار انجام می شود.

61. Cloudflare

تجزیه و تحلیل رقبا را با SameWeb انجام دهید که ترافیک دامنه ، صفحات برتر ، تعامل ، کانال های بازاریابی و موارد دیگر را به شما نشان می دهد.

62. دسته چک Google Rank Checker

با SERP های وب سایت خود برای کلمات کلیدی مختلف به صورت انبوه با دسته چک Google Rank Checker مراجعه کنید .

63. نمودار LSI

کلمات کلیدی مرتبط را با نمودار LSI کشف کنید . روند ، حجم ترافیک ، CPC ، رقابت را مشاهده کنید و نتایج کم حجم جستجو را حذف کنید.تبلیغاتادامه خواندن در زیر

64. SEO Yoast

Yoast SEO نصب جدیدترین مجموعه SEO برای وردپرس است که دارای به روزرسانی های منظم و ابزارهای جدید است.

نتیجه گیری

با این حال ، موتورهای جستجو می توانند در مورد تاکتیک های ایجاد لینک مشکوک بسیار سخت گیر باشند.گوگل پنالتی می کند.

ساختمان پیوند کلاه سفید به معنای تحسین سایر مسئولان صنعت ، داوران معتبر و عموم مردم است. شما می توانید با تقویت شبکه خود و تقویت آگاهی از برند ، یک شهرت مفید ایجاد کنید.

پیوندهای طبیعی همچنین می توانند از طریق وبلاگ نویسی مهمان و درخواست پیوند به موارد ذکر شده موجود باشند.

مطالب مرتبط

منبع :source

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا