انواع-بتنبتن

روش های تخریب بتن

به منظور رفع ترکهای سطحی یا فرسایش ، سازه های بتنی ممکن است به تعمیر و نگهداری از قبیل لکه گیری یا بازسازی محل احتیاج داشته باشند. با این حال ، هنگامی که سطح خیلی آسیب دیده است باید رو به تخریب بتن بیاوریم.تخریب بتن  می تواند سلامت تنفس شما را تحت تأثیر قرار دهد. شما باید خود را با تجهیزات ایمنی مناسب برای چنین پروژه ای آماده کنید.

روش های تخریب بتن

روش های حذف بتن مورد استفاده باید موثر ، ایمن و مقرون به صرفه باشد برخی از تکنیک ها اجازه می دهند بخشی از کار بدون خارج کردن ساختار از خدمات انجام شود. یک تکنیک حذف واحد ممکن است راه حل بهینه برای همه بخشهای یک ساختار معین نباشد. خواص بتن که باید برداشته شود .و حداقل به بتن در جای خود باقی بماند.

روش های حذف یا تخریب بتن به شرح زیر می باشد :

۱:مواد منفجره

زمانی که ما مجبورشویم (مقدار)حجم زیادی از بتن برداریم یعنی ازبین ببریم: مقرون به صرفه ترین و سریع ترین روش نیز می باشد .مواد منفجره ای به یک سری سوراخ های از پیش تعیین شده وارد می شوند ، که انفجار باعث می شوند ساختاربتن به قطعات کوچکتر شکسته شود.

با این حال ، انفجارممکن است باعث ایجاد آسیب به ساختار اطراف شود و از بالاترین استانداردهای اقدامات ایمنی در طی فرایند مهم است.

روش برش بتن

هنگامی که شروع به برش بتن می کنید ، فراموش نکنید که سطح سطح اطراف تیغ را با آب پاچی کنید تا ضمن خنک شدن وسیله برش ,از گرد و غبار بتن جلوگیری شود.

این کار همچنین از گرمای بیش از حد تیغه برش بتن جلوگیری می کند. 

روش تخریب بتن مکانیکی با جرثقیل

می توان گفت این روش یکی از متداول ترین روش هاست با این حال ممکن است به علت صر صدای زیاد و طولانی مدت و همچنین گرد وغبار زیاد هر جایی مناسب ناشد.

نوشته های مرتبط

بتن غلطکی چیست

بتن خود متراکم چیست ؟

بتن پیش ساخته چیست؟

بتن اکسپوز یا بتن نما چیست؟

بتن آرمه چیست؟

بتن خود ترمیم چیست

بتن الیافی چیست

تأثیر آب بیش از حد در مخلوط بتن

بررسی انواع مواد افزودنی بتن و کاربرد آنها

FRP چیست و دلایل استفاده از فیبر FRP

بتن زیستی چیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا