افزایش رتبه سایت در گوگل و بهبود رتبه

اگر می خواهید به افزایش رتبه سایت در گوگل دست یابید ، پس می گوییم این جمله قدیمی را دنبال می کنید: وقتی در تهران هستید ، مانند تهرانی ها رفتار نمایید . هنگام داشتن وب سایتی که می خواهید برای آن بهترین نمایشگر در Google را داشته باشید ، همان کاری را انجام دهید که دوست دارد شما انجام دهید. رشد تجارت خود به صورت آنلاین بسیار مهم است ، اما همچنین می تواند گران تمام شود.

این پست یک راهنمای گام به گام برای افزایش رتبه سایت در گوگل Google شما است.چگونه صفحه ی اول گوگل باشیم؟ اگر قبلاً این کارها را انجام نداده اید ، ممکن است فرصت های زیادی برای بهبود رتبه بندی Google شما وجود داشته باشد. 

افزایش رتبه سایت در گوگل

بنابراین اگر دنبال بالا بردن سایت در سرچ گوگل و موتور های جستجو در سال 2021 هستید. این راهنمای جدید را دوست خواهید داشت.

روش های افزایش رتبه سایت در گوگل

صعود به بالای گوگل یا حتی فقط بهبود رتبه خود ، حتی برای مشاغل کوچک نیز بسیار عملی است. این کار به زمان و زمان نیاز دارد ، اما یکی از مهمترین کارهایی است که می توانید برای تجارت خود انجام دهید. با دانستن اینکه کجا و چطور می توانید تنظیمات انجام دهید ، می توانید به کسب و کار خود نمایان شوید که شایسته آن است. در اینجا استراتژی های خلاصه شده آورده شده است:

 1. برای هدف قرار دادن اصطلاحاتی که مشتریان هدف شما در جستجوی آن هستند ، یک استراتژی کلمه کلیدی ایجاد کنید.
 2. کلمات کلیدی را در محتوای وب سایت خود و همچنین برچسب های HTML وارد کنید.
 3. برای انسان بنویسید (نه موتور جستجو).
 4. جستجوهای مبتنی بر مکان را هدف قرار دهید.
 5. همیشه Alt Text ایجاد کنید
 6. یک نقشه سایت تصویر ایجاد کنید
 7. بررسی محتوای تکراری
 8. برای موبایل بهینه سازی کنید.
 9. بر تجربه کاربر تمرکز کنید.
 10. یک حساب Google برای کسب و کار من ایجاد کنید.
 11. نمایه کسب و کار خود را بهینه کنید.
 12. نظرات مشتری را بدست آورید.
 13. کسب و کار خود را در فهرست ها لیست کنید.
 14. توضیحات متا (خوب ، نوع)
 15. پیوندها: بک لینک (ورودی) ، خارجی (خروجی) ، لینک های داخلی
افزایش رتبه سایت در گوگل
افزایش رتبه در گوگل

سئو سایت خود را بهبود ببخشید

حقیقت این است:

SEO On-Page یکی از سریعترین راهها برای بهبود رتبه بندی Google شماست.

دلیلش این است که می توانید در عرض 2 دقیقه صفحه خود را بهینه کنید. و شروع به دیدن افزایش رتبه در عرض چند روز کنید.

عناوین و اسنیپت های هوشمند را در نتایج جستجو بسازید

مثل همیشه ، محتوا سلطان است . و برای خوشبختی و پیشرفت باید به پادشاه درست خدمت کرد. توجه به محتوای صفحه ، اما به جنبه های دیگر نیز مهم است. شما باید کلمات کلیدی را در URL ها ، عناوین و سرصفحه ها نه تنها به محتوا اضافه کنید. ما مهمترین مواردی را که شما باید محتوای خود را برای آنها بهینه کنید ، زیر خط کشیده ایم.

هزاران مورد در سراسر وب وجود دارد که در آن صفحات و وب سایت ها از عناوین غیر مرتبط و کسل کننده استفاده می کنند و نمایش می دهند. این باعث می شود که آنها توسط الگوریتم های Google هدف قرار نگیرند و در SERP ها رتبه بالاتری نداشته باشند. 

رها کردن کلمه کلیدی در 100 کلمه اول:

مکان ایده آل برای شروع قرار دادن کلمات کلیدی در یک مقاله در 100 کلمه اول است. بسیاری از آنها به طور طبیعی به آنها می آیند ، اما تعداد زیادی از وبلاگ نویسان قبل از اینکه با یک کلمه کلیدی سر و کار داشته باشند ، معرفی طولانی را ترجیح می دهند. این به دلیل دلایل آشکاری که گوگل نمی تواند آن را در نتایج جستجو بسیار مناسب تشخیص دهد ، قابل توصیه نیست.

بهینه سازی تصویر:

اطمینان حاصل کنید که تصاویر موجود در وب سایت شما دارای نام فایل هستند که شامل کلمه کلیدی مورد نظر هستند. همچنین ، کلمه کلیدی مورد نظر شما باید بخشی از Alt Text تصویر شما باشد. این بهینه سازی مقاله شما را بهبود می بخشد و همچنین تصویری واضح تر برای موتورهای جستجو برای ارتباط مقاله / صفحه شما ایجاد می کند. تصاویر یکی از اجزای مهم هر وب سایت است زیرا باعث جذابیت بصری صفحات و همچنین آموزنده بودن آنها می شود. بهینه سازی تصاویر باید به طور طبیعی رتبه شما را افزایش دهد. همچنین ، تصویر شما در جستجوی تصویر Google رتبه بالایی کسب خواهد کرد.

سئو تصویر می تواند به اندازه بهینه سازی متن صفحه وب شما مهم باشد.

به این دلیل که جستجوی بصری در حال رونق گرفتن است. فقط به رشد سیستم عامل های تصویر محور مانند Pinterest و Instagram نگاه کنید. به خصوص در دستگاه های تلفن همراه ، مردم می خواهند به صورت بصری به دنبال اطلاعات باشند.

موتورهای جستجو این روند جستجوی بصری را تشخیص می دهند. آخرین آمار نشان می دهد که حدود 28 درصد از نتایج جستجوی منظم گوگل حاوی تصاویر است ، در حالی که این رقم در دو سال گذشته 19 درصد بود. و افراد انواع جستجوی معامله ای و اطلاعاتی را بیشتر و بیشتر در جستجوی تصاویر Google اجرا می کنند.

 محتوای با کیفیت و اصلی ایجاد کنید

موتورهای جستجو می خواهند به صفحات با کیفیت بالا پاداش دهند. این مربوط به اطلاعات موجود در صفحه وب است که تصویر شما در آن میزبانی می شود و همچنین مربوط به خود تصویر است.

در بهترین روشهای تصویری ، پرونده به Google کمک می کند “صفحاتی را که تصاویر یا متن آنها محتوای اصلی نیستند” دلسرد می کند.

بنابراین هر زمان که ممکن است ، عکس های خود را بگیرید و گرافیک خود را بسازید.

اگر مجبور باشید از عکس های سهام استفاده کنید چه می کنید؟ روش های زیادی وجود دارد که می تواند تصاویر سهام را منحصر به فرد کند. می توانید فیلترها را اضافه کنید ، آنها را برش دهید ، متن را روی هم قرار دهید ، تصاویر را ترکیب کنید و موارد دیگر.

همچنین بخاطر داشته باشید که وقتی از تصاویر جاهای دیگر استفاده می کنید ، باید از حقوق کپی رایت ، حق مجوز و / یا قوانین علامت تجاری احترام بگذارید.

از تصاویر مرتبط استفاده کنید

تصاویری را انتخاب کنید که برای موضوع کلی صفحه مفید هستند. این ممکن است یک اینفوگرافیک ، یک نمودار ، یک عکس مناسب یا چیز دیگری باشد.

به یاد داشته باشید که موتورهای جستجو ترجیح می دهند یک عکس را در صفحه وب قرار دهند که هدف جستجوگر را با محتوای مرتبط تر برآورده کند.

برای افزایش رتبه وب سایت در گوگل به سرعت صفحه توجه کنید

قبلاً در مورد AMP صحبت کرده اید ، وقت آن است که بدانید که عقیده رایج که نشان می دهد سرعت گاهی اوقات همه چیز است ، اکنون به یک واقعیت تنظیم شده تبدیل شده است. مردم آرزو دارند سریع به سوالات آنها پاسخ داده شود. در واقع ، با بیشترین سرعت ممکن. 

سرعت صفحه ارتباط با بهبود رتبه گوگل
سرعت صفحه تاثیر بهبود رتبه گوگل

موبایل دوستی:سازگاری کامل سایت با موبایل


گوگل می خواهد اطمینان حاصل کند که کاربرانش تجربه خوبی دارند. با توجه به گزارشات صنعت که اکنون نشان می دهد بیش از نیمی از جستجوی وب در دستگاه های تلفن همراه انجام می شود ، داشتن یک وب سایت مناسب برای موبایل بسیار مهم است. این وب سایت به عنوان یک وب سایت پاسخگو نیز شناخته می شود زیرا براساس مرورگر وب شناسایی شده توسط شخصی ، اندازه خود را تغییر داده و تغییر شکل می دهد.

همانطور که از فهرست بررسی وب سایت SEO خود عبور می کنید ، به نحوه نمایش سایت خود در تلفن همراه نگاه کنید. اگر دقیقاً مانند نسخه رایانه شما ظاهر شود ، مناسب تلفن همراه نیست. اگر اندازه آن به طور خودکار تغییر کند و ستون ها را به جای نمایش در کنار هم انباشته کند ، مناسب تلفن همراه است.

بالا بردن رتبه سایت در گوگل وردپرس اطمینان حاصل کنید که از تغییر مسیرهای صحیح استفاده کنید

اطمینان حاصل کنید که از تغییر مسیرهای صحیح استفاده می کنید و اینها 301 تغییر مسیر هستند نه 302. این بهترین راه برای ایجاد مسیری روشن برای تصحیح صفحات برای کاربران است. در حالی که تغییر مسیر 302 پیام محتوای صفحه را “به طور موقت منتقل شده” منتقل می کند ، 301 به معنای انتقال دائمی یک صفحه به مکان جدید است.

رتبه بندی خود را با بک لینک افزایش دهید

بک لینک ها به گوگل می گویند سایت شما معتبر است و ارزش رتبه بندی دارد.

افزایش رنکینگ گوگل با لینک خارجی
بهبود رتبه بندی با بک لینک

برای رتبه بندی وب سایت جدید خود به یک استراتژی لینک سازی نیاز دارید تا اقتدار خود را افزایش دهید.

با تجزیه و تحلیل رقبا شروع کنید تا بفهمید از کجا لینک می گیرند.

برخی از مزایای ایجاد بک لینک

 • رتبه بندی پیشرفته موتور جستجو
 • قابلیت مشاهده برند را افزایش می دهد
 • اقتدار دامنه را افزایش می دهد
 • میزان مراجعه به مراجعه کنندگان را افزایش می دهد
 • اعتبار و اعتماد وب سایت شما را بهبود می بخشد.

به موارد بالا توجه کنید: چرا سایتها تصمیم گرفتند به رقبای شما پیوند دهند؟ این صفحه چه فایده ای برای پیوند دارد؟

استراتژی های ایجاد پیوند رقبای خود را با ابزارهایی مانند Ahrefs ، SpyFu و SEMrush مهندسی معکوس کنید.

نقشه های سایت خود را مرتب کنید

اولین چیزی که گوگل هنگام رتبه بندی وب سایت ها به آن نگاه می کند ، فایل نقشه سایت است. حتماً یکی را دریافت کنید و آن را دائماً به روز کنید (افزونه هایی هستند که این کار را برای شما انجام می دهند). نقشه سایت شما تغییرات را به Google اطلاع می دهد تا بداند چه زمانی صفحات و به روزرسانی های جدید را مرتب می کند.

رفع خطاهای کنسول جستجو

کنسول جستجوی گوگل به کاربران امکان می دهد چند مورد را در وب سایت خود بررسی کنند. مهمترین آنها اشتباهات است.

اگر Googlebot در تلاش برای جستجوی وب سایت شما باشد ، در Google Search Console خطایی نشان داده می شود. اگر خطایی دارید به این معنی است که Googlebot صفحه وب شما را فهرست نمی کند و جستجوگران نمی توانند آن را پیدا کنند.

در اینجا مهمترین خطاها وجود دارد:

خطای اتصال سرور

این خطاها بعضی اوقات می تواند نشانه خوبی باشد. خطاهای سرور از این نظر است که گوگل می بیند پاسخگویی به وب سایت شما زمان زیادی را می برد ، خطاهای سرور مشابه خطاهای DNS است.

تفاوت با خطای DNS این است که Google نمی تواند به URL شما دسترسی پیدا کند. مشکلات سرور اتفاق می افتد زیرا سروری که وب سایت شما روی آن میزبانی می کند دارای خطا است.

این معمولاً به این دلیل است که میزان بازدید شما از سرور شما بیشتر است. که به طور کلی یک چیز عالی است زیرا بازدید کنندگان زیادی از وب سایت شما را به خود جلب می کند.

نکته کلیدی در اینجا این است که اطمینان حاصل کنید هر کسی که وب سایت شما را میزبانی می کند توانایی تنظیم برنامه شما را در جایی که به طور خودکار ارتقا می یابند ایجاد کند تا بازدید بیشتری داشته باشد.

خطای تغییر مسیر

این خطا به شما می گوید که با هدایت مجدد شما اتفاق بدی می افتد.

گاهی اوقات ، این بدان معنی است که تغییر مسیر به یک صفحه وب که وجود ندارد هدایت می شود.

متناوباً ، Google به شما می گوید که تغییر مسیر شما به هدایت دیگری هدایت می شود. این یک حلقه بی پایان ایجاد می کند. این اتفاق می تواند برای بهترین های ما بیفتد و یک راه حل سریع است.

Robots.txt خطاهای واکشی

پرونده robots.txt شما در وب سایت شما گنجانده شده است تا موتورهای جستجو از نمایه سازی محتوای خاص جلوگیری کنند. اگر نمی خواهید موتورهای جستجو از نمایه سازی محتوای شما جلوگیری کنند ، پس حتی به آن احتیاج ندارید.

این خطاها به این دلیل اتفاق می افتد که پرونده robots.txt با وجود اینکه برای ایندکس ارسال شده است ، Google را با گفتن اینکه ایندکس نشود ، گیج می کند.

برای رفع این خطاها باید این پرونده را مرور کرده و از پیکربندی صحیح آن مطمئن شوید.

اهداف لینک شکسته

“لینک شکسته” یکی از تاکتیک های مورد علاقه من برای ایجاد لینک است. مقیاس گذاری دشوار است اما به محض یافتن چند هدف خوب ، پیوندهای بسیار محکمی دریافت خواهید کرد.

به طور خلاصه ، نحوه کار این تاکتیک در اینجا است:

 • سایتهایی را پیدا کنید که به صفحات مرده یا غیرمجاز درباره “مدیریت فروش” (یا موضوعات نزدیک مرتبط) پیوند داده اند
 • در مورد لینکهای قطع / خراب به این سایت ها اطلاع دهید
 • مقاله خود را به عنوان جایگزین این پیوندهای مرده پیشنهاد دهید

پیوندهای شکسته برای سئو و تجربه کاربر مضر هستند. بیشتر صاحبان سایت / ویراستاران از شنیدن پیوندهای خراب در سایت خود خوشحال می شوند. اگر صفحه شما به اندازه کافی خوب باشد ، بسیاری نیز به عنوان پاداش به صفحه شما پیوند می دهند.

یافتن پیوندهای خراب برای خود سزاوار پست است ، بنابراین در اینجا خیلی به جزئیات نمی پردازم. در عوض ، می توانید مقاله عالی Moz را بخوانید تا اصول آن را درک کنید.

بنابراین چگونه وب سایت خود را به شماره 1 می رسانید؟

سلب مسئولیت سریع: هیچ پاسخ خاصی در مورد نحوه رسیدن به موقعیت 1 وجود ندارد. این معمولاً ترکیبی از عوامل رتبه بندی فوق ، تعیین و بودجه در نظر گرفته شده برای پروژه است.

وب سایت ها با بهره گیری از این عوامل رتبه بندی ، رتبه اول گوگل را دارند. آنها این کار را با ردیابی تمام داده های خود و آزمایش مداوم و آزمایش مجدد رویکردهای مختلف انجام می دهند.

یکی از بزرگترین عوامل شامل قدرت دامنه شما می شود که یک معیار تجمعی از مشخصات پیوند ورودی شما ، نسبت پیوندهای dofollow به nofollow و همچنین ارتباط انکر تکست است. با ترکیب این موارد به Google می گویند دامنه شما چقدر معتبر است و آیا قابل اعتماد است.


از یک آژانس دیجیتال کمک بگیرید

تعداد بسیار کمی از متخصصان بازاریابی جستجو وجود دارند که دارای تخصص توسعه هستند و بالعکس. به همین دلیل دریافت این ترکیب منحصر به فرد از متخصصان برای کمک به سایت شما معمولاً مستلزم استخدام آژانس دیجیتالی است که هم در زمینه توسعه وب سایت و هم در بهینه سازی موتور جستجو تخصص دارد.

نتیجه

رتبه بندی وب سایت جدید شما یک استراتژی طولانی مدت است – برای گرفتن نتیجه مدتی طول می کشد ، اما برای سالهای آینده ترافیک ارگانیک (رایگان) با کیفیت بالا را برای شما به ارمغان می آورد.

افزایش رتبه در گوگل طول میکشه

با انتظار طولانی مدت اولیه دلسرد نشوید ، با روشهای مناسب SEO ، سایت شما در نهایت شروع به رتبه بندی و افزایش رتبه سایت در موتور جستجو google شوید.با مراقبت از عملکرد خود و اندازه گیری نتایج ، با استفاده از Google Analytics بر میزان بازدید خود نظارت کنید.

منبع :source

منبع شماره 2 source

سئو چیست

نوشته های مشابه

‫8 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *