خطای ۴۰۴ چیست؟ چگونه ارور ۴۰۴ را برطرف کنیم

ایجاد صفحه 404 ممکن است در هنگام طراحی وب سایت در صدر لیست شما قرار نگیرد ، اما بهترین طرحهان برای انتقال هویت برند و سرگرمی بازدید کنندگان تلاش می کنند. البته ، شما به طور ایده آل نمی خواهید کاربران به هیچ وجه یک صفحه چهار صد و چهار را مشاهده کنند ،رفع خطای not found . اما می توانید با کمی تفکر وضعیت را به نفع خود تبدیل کنید

خطای 404

آیا تا به حال روی پیوندی کلیک کرده اید و با خطای ناامیدکننده ای روبرو شده اید که می گوید سایتی که می خواهید بازدید کنید در دسترس نیست یا پیدا نمی شود؟

این پیام خطا به عنوان کد وضعیت 404 HyperText Transfer Protocol (HTTP) شناخته می شود.

این کد از سرور یک وب سایت به مرورگر وب شما ارسال می شود ، که در ابتدا درخواست HTTP را برای دسترسی به سایت ارسال کرده است.

خطای 404 خطایی است که نشان می دهد صفحه مورد نظر توسط سرور پیدا نشده است و بنابراین صفحه وجود ندارد یا دیگر وجود ندارد.و اگر تعداد بیش از حد این موارد بود امکان پنالتی گوگل هم هست

وقتی کد را دریافت کردید ، پیام نمایش داده شده توسط مرورگر شما معمولاً به این شکل است:

خطای 404 چیست
ارور 404

چرا این ارور وجود دارد؟

این مشکل یک کد وضعیت است . اساساً آنچه این خطا نشان می دهد این است كه یك پیوند خراب ، معیوب است یا دیگر موجود نیست و بنابراین نمی توان از طریق آن پیمایش كرد.

خطای 404 یافت نشد چیست


هر زمان که شما یا یکی از بازدید کنندگان خود به وب سایت خود مراجعه کنید ، مرورگر شما درخواستی را به سرور وب ارسال می کند و داده های برگشتی از جمله چیزی به نام هدر HTTP را دریافت می کند. عنوان HTTP شامل کدهای وضعیت HTTP برای توضیح “آنچه اتفاق افتاده” با درخواست است.

بیشتر اوقات ، درخواست کاملاً مناسب عمل می کند و هرگز کد وضعیت HTTP را مشاهده نمی کنید (مگر اینکه به دنبال آن باشید).

خطای 404 یافت نشد
ارور 404

چه عواملی باعث ایجاد Error 404 می شود؟

یک خطای از طرف مشتری است. این بدان معنی است که از چه مرورگری استفاده می کنید مهم نیست. این خطا می تواند برای همان وب سایتی که شما سعی در دستیابی به آن دارید صرف نظر از اینکه از Chrome یا Explorer استفاده می کنید رخ دهد. دلایل زیادی وجود دارد که می توانید در یک وب سایت خطای 404 را دریافت کنید.

URL نادرست تایپ شده 

 در حالی که این مشکل معمولاً با یک خطای سمت مشتری همراه است ، ممکن است توسط یک URL اشتباه وارد شده نیز ایجاد شود. این بدان معنی است که اگر یک کاربر به اشتباه آدرس وب را تایپ کند ، سرور ممکن است خطای 404 را نشان دهد که نشان می دهد آدرس نادرست یا نامعتبر است.

محتوای حذف شده

  شایع ترین دلیل Error این است که محتوای صفحه وب تغییر یافته و شکسته شده است ، یا در عوض به سادگی حذف شده است. اگر یک صفحه وب حذف شده است اما پیوندهای داخلی همچنان فعال هستند ، با خطای مورد استقبال قرار می گیرید. اساساً آنچه اتفاق می افتد این است که شما به بخشی از صفحه در صفحه هدایت می شوید که وجود ندارد! محتوای حذف شده باید در نقشه سایتم هم حذف کنیم

صفحه وجود ندارد

 هنگام انتقال صفحه به یک مکان جدید ، باید اطمینان حاصل کنید که همه پیوندهای داخلی به مکان جدید نیز هدایت می شوند. علاوه بر این ، پیوندهای خارجی که مستقیم به صفحه شما هستند باید از این تغییر مطلع شوند. این Error معمولاً هنگامی اتفاق می افتد که مدیر صفحه به طور نادرست صفحه را جابجا می کند. بنابراین شما اساساً به صفحه ای هدایت می شوید که از آن زمان به مکان جدید منتقل شده است.

خطای سرور

  این کاملاً نادر است ، اما بعضاً مشخص است که این اتفاق می افتد Error ممکن است بعضاً نتیجه خطای سرور باشد. ممکن است سروری که خراب است Error را بالا ببرد.

عوامل ایجاد خطای 404
عوامل ارور خطای 404

پیامدهای خطای 404 برای وب سایت ما

اگر از وب سایت ما است یک یا چند پیوند با Error 404  ممکن است تحت تاثیر منفی هر دو موقعیت است که به گوگل به عنوان شهرت، تصویر و اعتبار است که به کاربران. این پیامدهای اصلی منفی این خطا است:

  • اگر خزندگان گوگل خطاهای بسیاری از این نوع (HTPP 404) را تشخیص دهند ، تفسیر می کنند که این صفحه به اندازه کافی مورد بررسی و مراقبت قرار نمی گیرد و بنابراین ، نگهداری آن ضعیف است.
  • همچنین روی PageRank صفحه تأثیر منفی می گذارد.
  • این به معنای یک تجربه منفی برای بازدید کنندگان وب است.
  • برای افرادی که سعی در بازدید از صفحه ما دارند ، از بین رفتن اعتبار و اعتماد است ، چیزی که به ویژه در فروشگاه های آنلاین منفی است ، زیرا به معنای از دست دادن فروش احتمالی است.

خطای 403 چیست: مطلب جدید

راه برای رفع صفحه HTPP 404 به عنوان کاربر

از آنجا که Error 404 یک خطای سمت مشتری است ، انجام کمی در سمت کاربر وجود دارد. با این حال ، همیشه ایده خوبی است که هرگونه احتمال خطای کاربر را از بین ببرید. در مورد خطای سرور ، تا زمانی که سرور به صورت آنلاین برگردد ، کاری از دست شما بر نمی آید. اگر Error از طرف سایت شما نیست بلکه از طرف کاربر است چه می کنید؟

صفحه را تازه کنید

خطای 404 به دلایل مختلفی ایجاد شده است. گاهی اوقات تازه کردن صفحه این ترفند را انجام می دهد. برای تازه کردن صفحه ، روی F5 روی صفحه کلید خود ضربه بزنید. حتماً URL را قبل از امتحان کردن بررسی کنید ، زیرا یک URL خراب باعث بروز خطای 404 خواهد شد.

بازدید از صفحه از طریق Google (هر موتور جستجو)

اگر URL را تایپ می کنید ، خطای انسانی می تواند باعث نادرست شدن یک رقم شود. با استفاده از موتور جستجوی مانند Google ، صفحه را جستجو کنید. اگر می توانید صفحه وب را پیدا کنید ، مطمئن شوید که آدرس قدیمی را به روز می کنید. اگر برای رسیدن به صفحه از یک نشانک استفاده کرده اید ، مطمئن شوید که آن نشانک را با URL جدید به روز کنید.

صفحات قبلی را بررسی کنید

این یک روش خوب برای تأیید مجدد این است که خطای 404 ناشی از صفحه از دست رفته است. معمولاً 404 خطا برای کل وب سایت ها رخ نمی دهد ، بلکه صفحات خاصی در یک وب سایت وجود دارد. قدم به قدم برگردید.

حافظه نهان خود را پاک کنید

اگر متوجه شدید که می توانید از طریق دستگاه دیگری به وب سایت دسترسی پیدا کنید ، می توانید سعی کنید حافظه نهان را در مرورگر خود پاک کنید. پاک کردن حافظه نهان ، هیچ اطلاعات شخصی ذخیره شده را حذف نمی کند.

برای پاک کردن حافظه نهان خود در Google Chrome ، روی سه نقطه در گوشه بالا سمت راست ضربه بزنید و به ابزارهای بیشتر> پاک کردن اطلاعات مرور بروید.

اطمینان حاصل کنید که “کوکی ها و سایر داده های سایت” و “تصاویر و پرونده های ذخیره شده” بررسی شده اند. برای “بازه زمانی” “همه زمان” را انتخاب کرده و “پاک کردن داده” را بزنید.

ایجاد یک صفحه خطای 404

برخی از سیستم های مدیریت محتوا (CMS ) مانند وردپرس ، جوملا و دروپال در صورت یافتن آدرس اینترنتی وب سایت به طور خودکار صفحه ارور 404 ایجاد نمی کنند. صفحه HTTP 404 فقط یک پیام خطای استاندارد ساده است ، اما اکثر آنها با استفاده از پسوندهای ویژه CMS قابل شخصی سازی هستند .

اگر CMS شما امکان ایجاد یا تغییر صفحه 404 خود را به شما نمی دهد ، یا اگر وب سایت شما فقط مبتنی بر HTML ، PHP و غیره باشد ، کمی پیچیده تر خواهد شد. می توانید یک صفحه خطا به شرح زیر ایجاد کنید:

4 مؤلفه اساسی صفحات 404 جالب

بیایید به خلاصه ای از مهمترین مؤلفه های 404 صفحه بپردازیم تا به شما در ایجاد صفحه خطای خود کمک کند.

شوخ طبعی

از طریق GIPHY

وقتی کاربر روی پیوند شکسته کلیک می کند یا هنگام تایپ URL خطایی را ایجاد می کند ، می تواند بسیار ناامید کننده باشد. با این حال ، ایجاد یک صفحه ارو خنده دار یا جذاب می تواند به روشن شدن روحیه کمک کند.

این تضمین می کند که شما تجربه خوبی را در وب سایت خود به مشتریان خود ارائه دهید ، حتی اگر به نظر می رسد “اشتباه پیش می رود”.

یک تم برند روشن

اگرچه صفحه 404 یک صفحه اساسی در وب سایت شما نیست ، اما هنوز هم بخشی از وب سایت شما است. این بدان معناست که باید با برند شما هماهنگ باشد و حتی این امکان را به شما می دهد که کمی بیشتر از برند خود استفاده کنید. 

این به شما کمک می کند فرصتی برای استفاده از مشکل ایجاد کنید. علاوه بر اینکه آرم خود را در گوشه صفحه قرار می دهید ، باید رنگ های برند و تصویربرداری از برند را نیز اضافه کنید تا کمی پیتزا اضافه کنید. 

استفاده از گرافیک

صفحات خالی خسته کننده و فاقد درخشش هستند. به کاربران خود نگاهی جالب و جالب برای کاربران خود بدهید. یک گرافیک جذاب می تواند به آنها یادآوری کند که چرا هنوز می خواهند روی پیوند کلیک کنند تا به جستجوی آنچه نیاز دارند ادامه دهند.

یک روش خوب برای اتخاذ این است که گرافیک خود را به روشی معنی دار با نسخه خود مرتبط کنید. 

پیوند به سایر صفحات محبوب

برای جلوگیری از از دست دادن ترافیک ، پیوندهای داخلی را در ارور 404 خود اضافه کنید ، که به کاربران کمک می کند تا آنچه را که لازم دارند پیدا کنند. برخی از حدس و گمان ها را انجام داده و پیوندهایی را به صفحات محبوب انتخاب کنید که فکر می کنید به کاربر شما کمک می کند. 

چند وقت یکبار باید ارور های 404 را بررسی کنید؟

کاربران به طور کلی ارورهای 404 را گزارش نمی کنند ، بنابراین این شما هستید که می توانید دوره ای بررسی کنید و اطمینان حاصل کنید که سایت شما به درستی کار می کند. اینکه هر چند وقت یک بار چک می کنید بستگی زیادی به اندازه ، پیچیدگی و نمایان بودن سایت شما دارد. به عنوان مثال ، اگر یک وب سایت 10 صفحه ای دارید که خیلی مرتباً به روز نمی شود ، احتمالاً می توانید به صورت ماهانه (یا حتی کمتر اوقات) با بررسی خطاهای خزنده کنار بیایید . اگر یک وب سایت 100 صفحه ای دارید که صفحات جدید روزانه به آن اضافه و حذف می شوند ، به نفع شماست که هر چند روز یک بار خطاهای خزیدن را بررسی کنید.

چه عواملی باعث ایجاد خطای 404 در ورد پرس شده است؟


اگر این خطا را در تمام محتوای سایت خود مشاهده می کنید ، معمولاً به دلیل مشکلی در ارتباط با پیوندهای سایت وردپرس شماست. اگر فقط آن را در تک تک مطالب مشاهده کنید ، به احتمال زیاد به این دلیل است که بدون تنظیم یک تغییر مسیر ، بخشی از محتوای محکم را تغییر داده اید.

علاوه بر این ، خطای 404 همیشه چیز بدی نیست – این تنها بد هنگامی است که با قابلیت استفاده تداخل دارد. و گاهی اوقات همه چیز فقط از کنترل شما خارج است!

به عنوان مثال ، گاهی اوقات شخص فقط می تواند URL اشتباه را در نوار آدرس خود وارد کند. در این حالت ، آنها هنوز خطا را مشاهده می کنند

افزونه ها و مضامین را غیرفعال کنید


اگر تمام روش های فوق در رفع مشکل شما موفق نبوده اند. احتمال دیگری نیز وجود دارد که این مشکل در افزونه ها یا مضامین موجود در حال استفاده است.

آن را از طریق داشبورد wp-admin غیرفعال کنید

خوشبختانه اگر داشبورد wp-admin وردپرس شما هنوز در دسترس است ، فعالیت های زیر را انجام دهید. حتی اگر نمی توانید به آن دسترسی پیدا کنید ، می توانید آن را از طریق FTP غیرفعال کنید

بعد از وارد کردن wp-admin. می توانید افزونه را با باز کردن منوی Plugins> Installed Plugins غیرفعال کنید. سپس تمام افزونه ها را بررسی کرده و Bulk Actions را اعمال کنید ، Deactivate را انتخاب کنید.

سرانجام ، اگر افزونه ای نیست که باعث بروز ارور 404 شود ، می توانید به یک موضوع تغییر دهید. موضوع مورد نظر خود را با موضوع دیگری تغییر دهید.

در هنگام بروز خطای 404 چه کاری باید انجام دهم؟

اگر در حال بازدید از یک صفحه وب هستید و ارور چهارصد و چهار را دریافت کرده اید ، کاری برای انجام مجدد این صفحه وجود ندارد. 

شما چطور ارورهای چهارصدو چهار را پیدا کنید

ما قبلاً مشاهده کرده ایم که وجود این خطا در برخی از پیوندها در صفحه ما به سؤال در SEO ما منجر خواهد شد. بنابراین برای اینکه هرچه ممکن وب سایت ما در جایگاه مستقر قرار داشته باشد ، مهم است که در صورت وجود هرگونه لینک شکسته ، به منظور از بین بردن یا ترمیم آن ، شناسایی کنیم .

وجود دارد چندین ابزار رایگان برای تشخیص این لینک ها :

  • کنسول جستجوی Google (قبلاً “Google Webmaster Tools”): با استفاده از این ابزار کدهای خطای HTTP 404 مشخص شده توسط خزنده گوگل به طور خودکار نمایش داده می شوند و پس از تعمیر ، می توانند به عنوان اصلاح شده علامت گذاری شوند. 
  • W3C Link Checker : این یک ابزار آنلاین است که قادر به انجام تجزیه و تحلیل جامع از هر یک از لینک های جداگانه ای که یک صفحه وب را تشکیل می دهد ، می باشد. شما فقط باید URL مورد نظر خود را وارد کنید (می تواند از ما باشد یا خارجی باشد) در قسمت مربوطه ، و ابزار کار را به صورت خودکار انجام می دهد.
  • Dead Link Checker : این یک برنامه سریع و ساده است که مشابه نسخه قبلی کار می کند و بنابراین ، بسیار کارآمد برای شناسایی صفحات خارجی یا داخلی با خطای است.
  • SEMRush :ابزار حسابرسی سایت دارای طیف گسترده ای از ابزارها است که آن را به ابزاری همه در یک سئو تبدیل می کند. یکی از بهترین ابزارهای آن ، حسابرسی سایت است که به طور خودکار وب سایت شما را جستجو می کند و به دنبال مشکلات SEO در صفحه و فنی است.

خلاصه


متأسفانه ، خطای 404 در سایت شما اتفاق می افتد خواه آن را دوست داشته باشید یا نه. هرچه سایت وردپرس شما بزرگتر باشد ، بیشتر مشاهده خواهید کرد. توصیه می کنیم برای نحوه نظارت بر این نوع خطاها ، یک گردش کار خوب با هم داشته باشید و به دنبال رفع آنها باشید.

آیا نکات یا سؤال دیگری درباره پیام خطای چهارصد و چهار یافت نشد یا اینکه چگونه بر سایت وردپرس شما تأثیر دارد؟ در نظرات در زیر به ما اطلاع دهید.

مطالب مشابه

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.