خطای ۴۰۳ چیست و چگونه می توان آن را برطرف کرد؟

دارندگان وب سایت وردپرس می توانند گاهاً با خطای 403 – ممنوع روبرو شوند. اما نگران نباشید ، آنقدر جدی که به نظر می رسد و به سئو وب سایت آسیبی احتمالا نمی زند و جدی نیست: این مانند داشتن کلید مناسب برای باز کردن درب است اما هنوز قادر به ورود نیست . شما فقط باید دلیل عدم چرخش کلید را پیدا کنید.

حال ، بیایید در نظر بگیریم که شما برای یک سرویس میزبانی هزینه پرداخت کرده اید ، CMS (سیستم مدیریت محتوا) خود را تنظیم کرده اید ، و سرورها تصمیم به کنترل سایت شما نگرفته اند (فرض مناسب تری برای کسانی که تئوری توطئه را دوست دارند) .

برای حل این مشکل ، ما یک آموزش آماده کردیم تا دسترسی شما به صفحات خود محروم شود و بتوانید یک استراتژی بازاریابی دیجیتال را ثابت نگه دارید . آن را بررسی کنید


خطای 403 Forbidden چیست؟

خطا زمانی رخ  می دهد که وب (صفحه یا هر منبع دیگر) هستند تلاش به باز کردن منابع در مرورگر وب شما را اجازه نمی دهد به دسترسی.

خطای ممنوع 403 نامیده می شود . زیرا این کد وضعیت HTTP است که وب سرور از آن برای توصیف این نوع خطا استفاده می کند.

Error 403 Forbidden
ارور 403

معمولاً این خطا را به یکی از دو دلیل دریافت می کنید. دلیل اول این است که صاحبان از وب سرور سرور تعیین کرده اند تا مجوزهای دسترسی به درستی، و شما واقعا می دسترسی به مجاز نیست منابع منابع .

دلیل دوم این است که صاحبان وب سرور مجوزهای نادرستی دارند و درصورتی که واقعاً چنین نیست ، از دسترسی شما محروم می شوید.

همانند خطاهای 404 و 502 ، طراحان وب سایت می توانند نحوه ظاهر شدن خطای 403 را سفارشی کنند.

بنابراین ، ممکن است صفحات مختلفی را مشاهده کنید که خطای 403 را در سایت های مختلف نشان می دهد. همچنین وب سایت ها ممکن است از نام های کمی متفاوت برای این خطا استفاده کنند.

در اکثر مواقع ، کارهای زیادی نمی توانید انجام دهید تا مشکلات را برطرف کنید. در هر دو صورت آن را واقعا اجازه نمی دهد به شما برای دسترسی منابع منابع ، یا این که وجود دارد یک خطای در بخش از وب سرور سرور .

صفحه بروزرسانی:

تازه کردن صفحه همیشه ارزش امتحان را دارد. اغلب خطای 403 موقتی است و ممکن است با یک به روزرسانی ساده این خطا خلاص شود.

بیشتر مرورگرها از کلید F5 برای تازه سازی استفاده می کنند و همچنین در جایی از نوار آدرس دکمه تازه سازی دارند.

اغلب اوقات این مسئله مشکلی را برطرف نمی کند اما آزمایش فقط چند ثانیه طول می کشد تا این فرصت را برای خلاص شدن از شر این خطا از دست ندهید.

آدرس را دوباره بررسی کنید:

متداول ترین دلیل برای خطای 403 URL نادرست است. مطمئن شوید آدرسی که می خواهید به آن دسترسی پیدا کنید مربوط به یک صفحه وب یا پرونده است و نه یک فهرست .

یک URL معمولی به .com ، .php ، .org ، .html ختم می شود یا فقط پسوند دارید ، در حالی که URL دایرکتوری معمولاً به /.

ترین پیکربندی سرور سرور نیست به اجازه می دهد بررسی از شواهد برای دلایل امنیتی. با پیکربندی صحیح ، به صفحه دیگری هدایت می شوید. اگر اینگونه نباشد ، ممکن است یک خطای 403 مشاهده کنید .

کوکی ها و حافظه پنهان مرورگر را پاک کنید:

همچنین ممکن است این صفحه در مرورگر ذخیره شده باشد ، اما لینک واقعی سایت تغییر کرده است. برای آزمایش این امکان ، باید حافظه پنهان و کوکی های مرورگر را پاک کنید 

پاک کردن حافظه پنهانی تأثیر زیادی در تجربه مرور شما نخواهد داشت ، اما بارگیری برخی از وب سایت ها هنگام بارگیری مجدد تمام داده های ذخیره شده قبلی ، ممکن است چند ثانیه طول بکشد.

پاک کردن کوکی ها به این معنی است که شما باید برای اکثر وب سایت ها دوباره وارد شوید.

بررسی کنید آیا اجازه دسترسی به URL را دارید:

اگر می خواهید به وب سایتی دسترسی پیدا کنید که قبل از مشاهده محتوا نیاز به ورود به سیستم داشته باشد ، ممکن است مشکل ایجاد شود.

معمولاً سرورها به گونه ای پیکربندی می شوند که به شما پیغام خطایی نشان می دهد و به شما اطلاع می دهد که برای دسترسی به محتوا باید وارد سیستم شوید.

افزونه های مشکل ساز را جستجو کنید

اگر مشکل همچنان وجود دارد ، سعی کنید افزونه های خود را از پایگاه داده یا از طریق داشبورد وردپرس خود غیرفعال کنید. 

برای غیرفعال کردن افزونه های خود از طریق داشبورد ، وارد داشبورد مدیریت وردپرس > افزونه ها> غیرفعال کردن شوید . پس از غیرفعال کردن هر افزونه وب سایت خود را مجدداً بارگیری کنید تا بررسی کنید کدام یک باعث بروز خطا شده است.


با وب سایت تماس بگیرید:

گزینه دیگر تماس مستقیم با صاحب سایت است. اطلاعات تماس آنها را در وب سایت پیدا کنید و در مورد خطای صفحه مورد نظر با آنها تماس بگیرید.

در صورت عدم وجود فرم تماس ، می توانید به سایت های موجود در شبکه های اجتماعی آنها دسترسی پیدا کنید.

با ارائه دهنده خدمات اینترنت خود تماس بگیرید:

اگر می توانید مطمئن باشید که وب سایت مورد نظر به نفع دیگران است اما به درد شما نمی خورد ، احتمالاً آدرس IP عمومی که ارائه دهنده خدمات اینترنت (ISP) شما به شما ارائه می دهد (یا برای کل ISP) به دلایلی مسدود شده است.

می توانید با آنها تماس بگیرید و از آنها در مورد مشکل مطلع شوید. این یک راه حل خیلی محتمل نیست ، اما آنها ممکن است بتوانند کمک کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *