اصطلاحات سئوسئو

دلایلی که وب سایت شما به گواهی SSL نیاز دارد

تصور کنید اطلاعات حساب بانکی یا شماره کارت اعتباری شما به کاربران غیرمجاز اینترنت یا حتی هکرهای بدتر درز کرده است ؟ این بدترین کابوس زندگی شما خواهد بود ، درست است؟

برای اطمینان از اینکه این کابوس هرگز محقق نمی شود ، باید برای وب سایت خود گواهی SSL داشته باشید . برای بررسی ایمن بودن یا نبودن وب سایتی که در آن مرور می کنید ، به دنبال یک قفل سبز در نوار URL همراه با نام وب سایت با سبز بنویسید. اگر این مهر و موم سایت امن نمایش داده نشود ، مرور وب سایت ایمن نیست . واقعیت در زمان واقعی این است که اگر می خواهید بازدیدکننده بیشتری داشته باشید ، فقط نمی توانید گواهی SSL را از دست بدهید.

مشاهده می شود که اغلب اوقات ، صاحبان مشاغل و سازمان ها امنیت وب سایت خود را امری عادی می دانند و سپس هزینه بالایی را برای سهل انگاری خود پرداخت می کنند. اگر وب سایت های شما به گواهی SSL قدرتمند مجهز نباشند ، در نتیجه ممکن است اطلاعات خصوصی یا داده های تجاری خود را از دست دهید . صاحبان مشاغل از نگرانی های امنیتی مرتبط با وب سایت و پیشرفت در حوزه فنی بی اطلاع هستند. خرید گواهی ‘Secure Sockets Layer’ (مخفف SSL) می تواند شما را از وحشت جرایم سایبری نجات دهد. سطوح مختلفی از گواهینامه های SSL در دسترس است و شما می توانید گواهی را انتخاب کنید که با نیازهای امنیتی شما مطابقت داشته باشد.

مقدمه ای بر گواهینامه های SSL

SSL خلاصه ای برای “لایه سوکت های امن” است که نوعی امنیت برای وب سایت ها است. این نوع حفاظت ارتباط مطمئنی بین مرورگر وب کاربر و وب سروری که از آن بازدید می کند برقرار می کند. قبلاً گواهینامه های SSL مخصوص سایتهای تجارت الکترونیکی و سایر سایتهایی بود که اطلاعات حساس مانند شماره کارت اعتباری ، شماره های تأمین اجتماعی و آدرسهای خصوصی را پردازش می کردند. با این حال دیگر چنین نیست.

امروزه تقریباً هر وب سایت معتبری دارای گواهی SSL است. چه وب سایت شما از یک وبلاگ فقط با چند پست تشکیل شده باشد و چه یک سایت تجارت الکترونیکی با هزاران صفحه ، وب سایت شما باید دارای گواهی SSL باشد. برای درک بهتر دلیل داشتن گواهینامه SSL برای وب سایت خود بسیار مهم است ، دانستن اینکه شخص با جزئیات بیشتری چه کاری انجام می دهد ، می تواند مفید باشد.

سئو داخلی یا On-Page SEO چیست؟

در اینجا مهمترین دلایلی وجود دارد که باعث می شود وب سایت شما همیشه دارای گواهی SSL باشد.

1. گواهینامه های SSL به اطمینان از امنیت وب سایت کمک می کنند

حتماً با پیام “این وب سایت ایمن نیست” روبرو شده اید. بیشتر کاربران با دیدن این پیام ، زبانه مرورگر مربوطه را می بندند. به این دلیل که همه ما مشتاقانه منتظر مرور وب سایت های ایمن هستیم. HTTPS در اینجا به تصویر کشیده می شود. S در اینجا به معنای مجهز بودن وب سایت به گواهی SSL است.

از طریق این گواهی جلوگیری از نقض امنیت در وب سایت ها امکان پذیر است . احراز هویت ثانویه را برای شما فراهم می کند زیرا PKI (زیرساخت کلید عمومی) به ارسال اطلاعات فقط به سرور مربوطه کمک می کند و داده ها از طریق هیچ دستگاه دیگری در همان سرور قابل دسترسی نیستند.

این گواهینامه به عنوان اسناد دیجیتالی کار می کند که گواهینامه هایی مانند دارنده گواهینامه ، شماره سریال آنها و تاریخ انقضا را به همراه امضای مقام صدور گواهینامه تأیید می کند.

اکنون به دلیل اعلامیه 2017 توسط Google مبنی بر پرچم گذاری وب سایتهایی که فاقد گواهی SSL هستند ، از اهمیت بیشتری برخوردار شده است. Google پیامی را در نوار آدرس با عنوان “Not Safe” برای وب سایتهای فاقد گواهینامه نشان می دهد.

2. باعث افزایش رتبه موتور جستجو برای وب سایت شما می شود

برای اطمینان از مرور ایمن برای کاربران ، Google رتبه بندی موتور جستجو برای وب سایت های دارای گواهی SSL را بهبود می بخشد. HTTPS به عنوان پارامتر رتبه بندی SEO استفاده خواهد شد . در نتیجه ، توصیه می شود که اگر SEO مهمترین نگرانی شما باشد ، بلافاصله گواهی SSL را برای وب سایت خود نصب کنید. (که بدیهی است چنین باشد)

با توجه به اندازه وب سایت و طراحی آن ، می توانید با دنبال کردن مراحل ساده ذکر شده وب سایت HTTP خود را به HTTPS تبدیل کنید.

  • یک گواهینامه SSL خریداری کنید. می توانید آن را از ارائه دهنده معتبر SSL Certificate مانند SSL2BUY خریداری کنید
  • گواهی را نصب کنید. اگر وب سایت شما روی یک سرور میزبان مشترک است ، می توانید این کار را توسط شرکت میزبان انجام دهید .
  • تمام پیوندها را با http به https تغییر دهید.
  • شما باید تمام ترافیک را به پیوندهای اصلاح شده هدایت کنید تا کاربر از صفحات وب ناامن به نسخه امن https هدایت شود. اگر اطلاعات کافی در مورد همه موارد فنی عجیب و غریب شبکه جهانی وب ندارید ، می توانید از کمک فنی استفاده کنید.
  • Google Analytics یا Google Search Console و ابزارهای مشابه برای پیگیری مناسب باید با صفحات ایمن به روز شوند.

سئو کلاه سفید

3. مشتریان شما شما را به عنوان یک برند قابل اعتماد مشاهده خواهند کرد

حتی اگر یک وب سایت تجارت الکترونیک نیستید ، صدور گواهینامه SSL ضروری است. اگر مشتریان شما نمی توانند به شما اعتماد کنند ، از وب سایت شما بازدید نمی کنند و از شما خرید نمی کنند. یکی از عواملی که می تواند میزان بازدید وب سایت شما را افزایش دهد ، نشان دادن این است که شما به امنیت و گواهی SSL آنها اهمیت می دهید بهترین راه برای انجام این کار است. قسمت خوب گواهی SSL این است که حفره ای در جیب شما نمی سوزاند و اجرای آن بسیار ساده است. پس از نصب آن ، مشتریان شما را به عنوان یک برند حرفه ای می بینند و شهرت برند شما را در دنیای دیجیتال ایجاد می کنند.

4. گواهینامه SSL سرعت وب سایت را بهبود می بخشد

قبلاً مردم تصور می کردند نصب گواهی SSL منجر به کندی بارگذاری وب سایت می شود. این یک افسانه است. واقعیت این است که HTTPS باعث بارگذاری سریعتر وب سایت های شما می شود و در نتیجه باعث بهبود عملکرد وب سایت می شود. این ، به نوبه خود ، بهینه سازی موتور جستجو را بهبود می بخشد و به شما در بازاریابی اینترنتی کمک می کند.

گوگل پنالتی چیست

5- تجربه کاربری در وب سایت های HTTPS بهتر می شود

مشتریان شما در مورد اهمیت امنیت وب سایت آگاهی زیادی دارند . بیشتر اوقات ، بازدیدکنندگان شما نسبت به محافظت از اطلاعات شخصی خود دلهره دارند. اگر وب سایت شما دارای گواهی SSL باشد ، این ترس را برطرف می کند و چندین برابر تجربه کاربری آنها را بهبود می بخشد. برای سایت های تجارت الکترونیکی ، این مسئله کاملاً صادق است زیرا مشتری از پرداخت هرگونه پرداخت در یک سایت امن ترس نخواهد داشت. در نهایت ، این نرخ تبدیل شما را بهبود می بخشد و رشد کسب و کار شما را نیز تقویت می کند. بنابراین ، میزان بازگشت سرمایه گواهی امنیتی کاملاً چشمگیر است.

6. به رمزگذاری اطلاعات حساس کمک می کند

با ایجاد یک وب سایت امن ، شما می توانید تمام اطلاعات حساس را که بین دو کامپیوتر و همچنین از یک کامپیوتر به سرور منتقل می شود ، رمزگذاری کنید. این اطلاعات می تواند از جزئیات کارت اعتباری ، رمزهای عبور ، شماره حساب بانکی و سایر اطلاعات مالی باشد. گواهی SSL از نشت این داده ها جلوگیری کرده و اطلاعات شما را محافظت می کند.

انواع گواهینامه های SSL

در حالی که هر وب سایت باید یک گواهی SSL داشته باشد ، اما همه وب سایت ها به همان نوع گواهی نیاز ندارند. سه نوع گواهینامه SSL وجود دارد که به طور گسترده از ارائه دهندگان قابل اعتماد SSL در دسترس است.

ابتدایی ترین نوع گواهینامه SSL یک استاندارد است. یک گواهی اعتبار سنجی استاندارد یا دامنه برای وبلاگ ها و وب سایت های شخصی مناسب است. گواهی اعتبارسنجی سازمان یا OV برای بسیاری از مشاغل آنلاین و همچنین غیرانتفاعی توصیه می شود. به وب سایت های تجارت الکترونیکی توصیه می شود گواهی اعتبار سنجی گسترده ای را که به عنوان EV شناخته می شود ، تأمین کنید.

الگوریتم کبوتر گوگل چیست

DV ها کم هزینه ترین نوع گواهینامه SSL و آسان ترین نوع برای نگهداری هستند. همانطور که پیش بینی کرده اید ، EV ها گرانترین نوع گواهینامه SSL و سخت ترین نوع برای محافظت و نگهداری آنها هستند. OV ها در زمینه هزینه و همچنین سطح امنیتی در میانه آن افراط هستند.

منبع :source

مطالب مشابه

سئو داخلی توضیح دهید

آموزش سئو ورد پرس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا