بهینه سازی سرعت سایت و تاثیر آن در سئو

بهینه سازی سرعت سایت

حدود یک دهه قبل ، گوگل اعلام کرد که سرعت سایت بر رتبه بندی جستجوی وب تأثیر می گذارد . اگرچه این پست تأثیر سرعت در رتبه بندی را روشن نکرد ، اما مدیران وب سایت هایی که این اطلاعیه را می خوانند فهمیدند که بهینه سازی سرعت وب سایت باید در راس برنامه های توسعه آنها باشد.

علاوه بر مزایای SEO بهینه سازی سرعت ، زمان بارگذاری صفحه در تعیین تعداد کاربران در وب سایت شما مهم است. HubSpot گزارش می دهد که کاهش تبدیل به افزایش زمان بارگذاری صفحه مربوط می شود – یک ثانیه تأخیر در زمان بارگیری می تواند منجر به کاهش 20-30 in در تبدیل شود!

بهینه سازی سرعت وب سایت: آنچه قبل از شروع به کار شما نیاز دارید

این پست فرض می کند که شما هنگام ساخت وب سایت خود به دو مورد اصلی که قبلاً از آنها مراقبت کرده اید :

  • شما از یک موضوع بهینه سازی شده استفاده می کنید که نفوذ زیادی در بالای وردپرس ایجاد نمی کند.
  • شما در یک میزبان کاملاً سریع هستید .

اگر این دو جعبه را علامت بزنید ، می توانید به بخش های زیر مراجعه کنید تا لیستی جامع از کارهایی را که می توانید برای اطمینان از کمترین زمان بارگیری وب سایت خود انجام دهید ، جستجو کنید.

پیدا کردن جایی که ایستاده اید: ابزارهای بهینه سازی سرعت وب سایت

قبل از اینکه به سراغ تکنیک های خاصی برویم که به شما در بهینه سازی وب سایت شما کمک می کند ، بگذارید لحظه ای به بررسی ابزارهایی بپردازیم که به تحلیل سرعت صفحات وب کمک می کنند.

اگر مبتدی هستید و به دنبال یک ابزار تست معمولی هستید ، می توانید برای ارزیابی سریع وب سایت خود از مجموعه ابزارهای Pingdom استفاده کنید. برای یک راه حل کامل تر ، می توانید به Google Speed ​​Page Insights مراجعه کنید .

مرحله 1: بهینه سازی فایل های استاتیک

اولین قدم این راهنما به بهینه سازی فایلهای استاتیک – که بیشترین محبوبیت را به صورت صفحه های سبک (پرونده های CSS) و اسکریپت ها (پرونده های JS) دارد ، متمرکز است.

(الف) CSS را به سر ، JS را به پایین حرکت دهید

اولین بهینه سازی انجام شده این است که مطمئن شوید صفحه های سبک در <head>بخش ساختار صفحه شما قرار دارند ، در حالی که همه اسکریپت ها به بالای </body>برچسب بسته صفحه شما منتقل می شوند. منطق پشت این ساده است:

  • به طور کلی ، اندازه صفحه های سبک از اسکریپت ها کوچکتر است
  • هنگامی که صفحه های سبک <head>قبل از ارائه محتوای صفحه توسط مرورگر در برچسب بارگیری می شوند ، هر عنصری که در صفحه ارائه می شود از یک سبک مناسب برخوردار می شود
  • عملکرد اسکریپت ها به طور کلی هنگامی که محتوای صفحه بارگیری می شود ، ظاهر می شوند ، بنابراین می توان اسکریپت ها را در پایین قرار داد

این روش تضمین می کند که بازدید کنندگان از وب سایت شما هنگام انتظار برای بارگذاری صفحه ای با ناراحتی ترک نمی کنند.

(ج) از بارگذاری ناهمزمان استفاده کنید

یک مرورگر وب منابع را به صورت پی در پی ارائه می کند و آنها را در یک صفحه وب نشان می دهد. این به عنوان بارگذاری همزمان نامیده می شود. با این حال ، می توانید این ویژگی پیش فرض مرورگر را با استفاده از asyncویژگی برای بارگذاری منابع به محض دسترسی تغییر دهید. به عنوان مثال ، می توانید یک اسکریپت را به صورت زیر همزمان بارگذاری کنید:

<script src="script.js" async></script>

در اینجا لیستی از افزونه هایی وجود دارد که به شما در بارگیری ناهمگام در وردپرس کمک می کنند

مرحله 2: بهینه سازی تصاویر

همانطور که در بالا بحث شد ، منبع اصلی افزایش اندازه صفحات وب در طول سالها تصاویر است.

(ب) از نوع صحیح تصویر استفاده کنید

دو نوع متداول تصویر در وب ، JPG و PNG هستند.

شبیه هم نیستند.

  • تصاویر JPG برای عکسها و سایر تصاویر پیچیده است که اطلاعات رنگی زیادی در آنها وجود دارد
  • تصاویر PNG برای گرافیک هایی که اطلاعات رنگ کمی دارند ، مانند عکس های صفحه رابط ، بسیار مناسب هستند.

مرحله 3: بهینه سازی درخواست های HTTP

در اوایل این پست ، ما بحث کردیم که وقتی یک مرورگر کاربر شروع به بارگیری یک صفحه وب می کند ، انتقال واقعی از طریق درخواست های اختصاصی HTTP انجام می شود. یک درخواست واحد هر منبع را واکشی می کند. از این رو ، افزایش تعداد چنین درخواست هایی باعث بارگذاری صفحه وب شما می شود.

تغییر مسیرها را به حداقل برسانید

تغییر مسیر دستورالعمل انتقال مشتری به طور خودکار از یک مکان به مکان دیگر منبع است. هر تغییر مسیر بارگذاری صفحه وب شما را افزایش می دهد و اگر کاملاً ضروری نباشد ، باید از هرگونه تغییر مسیر در کد خود جلوگیری کنید.

مرحله 4:بهینه سازی برای تلفن همراه

در قسمت های قبلی این مقاله ، ما در مورد تکنیک های بهینه سازی بحث کردیم که هم برای دسک تاپ و هم برای موبایل مربوط هستند. با این حال ، مصرف محتوا در تلفن همراه در حال افزایش است و چالش های جدیدی وجود دارد که صفحه کوچکتر آنها را به وجود می آورد. بنابراین ، در این بخش ، روشهای بهینه سازی سرعت وب سایت برای دستگاههای تلفن همراه مورد بحث قرار می گیرد.

بهینه سازی تلفن همراه به روال اطمینان از اینکه بازدیدکنندگان تلفن همراه از صفحه وب شما دارای عملکرد و کارایی مشابه با رایانه های رومیزی خود هستند ، اشاره دارد. لیست زیر شامل فاکتورهای بهداشتی خاصی برای تمیز کردن محتوای وب برای دستگاه های تلفن همراه است:

  • برای اطمینان از اینکه دستگاه های مختلف نسخه های مختلف یک صفحه وب را دریافت می کنند ، از طراحی وب پاسخگو استفاده کنید
  • از استفاده از فلش و پنجره های بازشو خودداری کنید ، زیرا ممکن است دستگاه های تلفن همراه از آن پشتیبانی نکنند
  • تعاملات مانند پیوندها را خیلی نزدیک به یکدیگر قرار ندهید

منابع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *