بهینه سازی سرعت سایت و تاثیر آن در سئو

بهینه سازی سرعت سایت

حدود یک دهه قبل ، گوگل اعلام کرد که سرعت سایت بر رتبه بندی جستجوی وب تأثیر می گذارد . اگرچه این پست تأثیر سرعت در رتبه بندی را روشن نکرد ، اما مدیران وب سایت هایی که این اطلاعیه را می خوانند فهمیدند که بهینه سازی سرعت وب سایت باید در راس برنامه های توسعه آنها باشد.

علاوه بر مزایای SEO یا سئو بهینه سازی سرعت ، زمان بارگذاری صفحه در تعیین تعداد کاربران در وب سایت شما مهم است. 

بهینه سازی سرعت وب سایت: آنچه قبل از شروع به کار شما نیاز دارید

  • شما باید در یک میزبان کاملاً سریع باشید.

بهینه‌سازی عملکرد وب‌سایت، نقطه ای مهم در طراحی‌های وب‌سایت برتر از نظر فناوری، عامل اصلی موفقیت برای کسب‌وکارهای آنلاین مدرن است.

پیدا کردن جایی که ایستاده اید: ابزارهای بهینه سازی سرعت وب سایت

قبل از اینکه به سراغ تکنیک های خاصی برویم که به شما در بهینه سازی وب سایت شما کمک می کند ، بگذارید لحظه ای به بررسی ابزارهایی بپردازیم که به تحلیل سرعت صفحات وب کمک می کنند.

اگر مبتدی هستید و به دنبال یک ابزار تست معمولی هستید ، می توانید برای ارزیابی سریع وب سایت خود از مجموعه ابزارهای Pingdom استفاده کنید. برای یک راه حل کامل تر ، می توانید به Google Speed ​​Page Insights مراجعه کنید .

بهینه سازی فایل های استاتیک

اولین قدم این راهنما به بهینه سازی فایلهای استاتیک – که بیشترین محبوبیت را به صورت صفحه های سبک (پرونده های CSS) و اسکریپت ها (پرونده های JS) دارد ، متمرکز است.

CSS را به سر ، JS را به پایین حرکت دهید

اولین بهینه سازی انجام شده این است که مطمئن شوید صفحه های سبک در <head>بخش ساختار صفحه شما قرار دارند ، در حالی که همه اسکریپت ها به بالای </body>برچسب بسته صفحه شما منتقل می شوند. منطق پشت این ساده است:

  • به طور کلی ، اندازه صفحه های سبک از اسکریپت ها کوچکتر است
  • هنگامی که صفحه های سبک <head>قبل از ارائه محتوای صفحه توسط مرورگر در برچسب بارگیری می شوند ، هر عنصری که در صفحه ارائه می شود از یک سبک مناسب برخوردار می شود
  • عملکرد اسکریپت ها به طور کلی هنگامی که محتوای صفحه بارگیری می شود ، ظاهر می شوند ، بنابراین می توان اسکریپت ها را در پایین قرار داد

این روش تضمین می کند که بازدید کنندگان از وب سایت شما هنگام انتظار برای بارگذاری صفحه ای با ناراحتی ترک نمی کنند.

از بارگذاری ناهمزمان استفاده کنید

یک مرورگر وب منابع را به صورت پی در پی ارائه می کند و آنها را در یک صفحه وب نشان می دهد. این به عنوان بارگذاری همزمان نامیده می شود. با این حال ، می توانید این ویژگی پیش فرض مرورگر را با استفاده از asyncویژگی برای بارگذاری منابع به محض دسترسی تغییر دهید. به عنوان مثال ، می توانید یک اسکریپت را به صورت زیر همزمان بارگذاری کنید:

<script src="script.js" async></script>

بهینه سازی تصاویر

همانطور که در بالا بحث شد ، منبع اصلی افزایش اندازه صفحات وب در طول سالها تصاویر است.

چه نوع فرمت تصویری استفاده کنید

دو نوع متداول تصویر در وب ، JPG و PNG هستند.

شبیه هم نیستند.

  • تصاویر JPG برای عکسها و سایر تصاویر پیچیده است که اطلاعات رنگی زیادی در آنها وجود دارد
  • تصاویر PNG برای گرافیک هایی که اطلاعات رنگ کمی دارند ، مانند عکس های صفحه رابط ، بسیار مناسب هستند.

بهینه سازی درخواست های HTTP

در اوایل این پست ، ما بحث کردیم که وقتی یک مرورگر کاربر شروع به بارگیری یک صفحه وب می کند ، انتقال واقعی از طریق درخواست های اختصاصی HTTP انجام می شود. یک درخواست واحد هر منبع را واکشی می کند. از این رو ، افزایش تعداد چنین درخواست هایی باعث بارگذاری صفحه وب شما می شود.

تغییر مسیرها را به حداقل برسانید

تغییر مسیر دستورالعمل انتقال مشتری به طور خودکار از یک مکان به مکان دیگر منبع است. هر تغییر مسیر بارگذاری صفحه وب شما را افزایش می دهد و اگر کاملاً ضروری نباشد ، باید از هرگونه تغییر مسیر در کد خود جلوگیری کنید.

بهینه سازی برای تلفن همراه

در قسمت های قبلی این مقاله ، ما در مورد تکنیک های بهینه سازی بحث کردیم که هم برای دسک تاپ و هم برای موبایل مربوط هستند. با این حال ، مصرف محتوا در تلفن همراه در حال افزایش است و چالش های جدیدی وجود دارد که صفحه کوچکتر آنها را به وجود می آورد. بنابراین ، در این بخش ، روشهای بهینه سازی سرعت وب سایت برای دستگاههای تلفن همراه مورد بحث قرار می گیرد.

بهینه سازی تلفن همراه به روال اطمینان از اینکه بازدیدکنندگان تلفن همراه از صفحه وب شما دارای عملکرد و کارایی مشابه با رایانه های رومیزی خود هستند ، اشاره دارد. لیست زیر شامل فاکتورهای بهداشتی خاصی برای تمیز کردن محتوای وب برای دستگاه های تلفن همراه است:

  • برای اطمینان از اینکه دستگاه های مختلف نسخه های مختلف یک صفحه وب را دریافت می کنند ، از طراحی وب پاسخگو استفاده کنید
  • از استفاده از فلش و پنجره های بازشو خودداری کنید ، زیرا ممکن است دستگاه های تلفن همراه از آن پشتیبانی نکنند
  • تعاملات مانند پیوندها را خیلی نزدیک به یکدیگر قرار ندهید

پلاگین های استفاده نشده را حذف کنید.

وقتی صحبت از افزونه های وردپرس می شود، کیفیت بهتر از کمیت است. از آنجایی که هر افزونه مانند یک نرم افزار کوچک در وب سایت شما است، اجرای بیش از حد در یک زمان می تواند بر زمان بارگذاری سایت شما تأثیر منفی بگذارد. حتی اگر از افزونه خاصی استفاده نمی کنید، این احتمال وجود دارد که کار غیر ضروری در پس زمینه انجام دهد و منابع را مصرف کند. ممکن است زمان آن رسیده باشد که کم کنیم.

با غیرفعال کردن هر افزونه ای که مطمئن هستید دیگر از آن استفاده نخواهید کرد، شروع کنید. پس از هر بار غیرفعال سازی سایت خود را تست کنید، سپس پس از اطمینان از اینکه همه چیز هنوز کار می کند، این افزونه ها را حذف کنید. سپس پلاگین ها را یک به یک غیرفعال کنید تا ببینید کدامیک در سرعت تفاوت دارند. یافتن جایگزین های سبک وزن برای این افزونه ها را در نظر بگیرید.

از یک تم سبک استفاده کنید.

مانند افزونه ها، قالب وردپرس فعال شما ممکن است بار غیرضروری را روی سرور وب شما وارد کند. تم هایی که مملو از تصاویر و جلوه های باکیفیت هستند ممکن است جالب به نظر برسند، اما هزینه ای دارند. افکت‌های فانتزی می‌توانند به کد زیادی نیاز داشته باشند، و بسیاری از تم‌ها به‌طور ناکارآمد برنامه‌ریزی می‌شوند، که هر دو اندازه فایل‌ها را افزایش می‌دهند و عملکرد صفحه شما را کاهش می‌دهند.

منابع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.