راهنمای کامل ابزار Disavow Links Google

می خواهید هر کاری که می توانید برای حفظ سلامت سایت انجام دهید.

بنابراین اگر ابزاری به شما هشدار می دهد که بک لینک های شما سمی هستند، باید از شر آنها خلاص شوید، و راه آسان برای انجام این کار، رد کردن آنهاست، درست است؟

چگونه از ابزار Google Disavow استفاده کنیم؟

ما باید یک فایل متنی ایجاد کنیم که شامل لیست این پیوندها باشد. فرمت فایلی که حاوی این لینک ها خواهد بود ساده و به شرح زیر است:

در هر خط یک URL یا دامنه ای که در حال رد کردن آن هستید قرار دهید. توجه داشته باشید که نمی‌توانید کل پوشه‌ها را لغو مجوز کنید.
برای رد کردن یک دامنه یا زیر دامنه، پیشوند آن را با مقدار “domain:” قرار دهید تا به عنوان مثال دامنه: example.com را بخواند.
فایل باید یک فایل متنی با کد UTF-8 یا 7 بیتی ASCII باشد، به این معنی که از ویرایشگرهای متنی به سبک Microsoft Word استفاده نکنید.
نام فایل باید به .txt ختم شود.
می توانید با قرار دادن علامت # در ابتدای خط نظر بگذارید تا گوگل آنها را نادیده بگیرد.

راهنمای کامل ابزار Disavow Links Google

مرحله 1: بررسی پیوند را انجام دهید

وب سایت شما دارای لینک های خوب و لینک های بد است. شما باید لینک های بد را با استفاده از یک ابزار آنلاین برای انجام ممیزی لینک شناسایی کنید. بسیاری از این ابزارها ارزش یک لینک را تخمین می زنند، اما مثبت کاذب نیز ارائه می دهند.

مرحله 2: پیوندهای اسپم را پیدا کنید

بعد از اینکه لیست پیوندها را داشتید، باید پیوندهای اسپم را شناسایی کنید. مؤثرترین راه برای انجام این کار، بازدید دستی هر پیوند و تعیین اینکه آیا معقول و مفید است یا خیر. لینک های موجود در سایت هایی که مشکوک به نظر می رسند را  امتحان کنید و رد کنید.

مرحله 3: لیست پیوندهای خود را قالب بندی کنید و آن را در ابزار Disavow Links Google آپلود کنید

در ابزار Disavow Google ، روی همه اعلان‌های هشدار کلیک کنید تا به کادر گفتگو برسید که به شما امکان می‌دهد فایلی را آپلود کنید. خاصیتی را که روی آن کار می کنید انتخاب کنید و فایلی را که ایجاد کرده اید با تمام لینک های بد برای رد کردن آپلود کنید. 

مرحله 4: پس از آپلود، پیشرفت خود را کنترل کنید

تأثیرات انکار حدود یک هفته طول می کشد تا برجسته شود. گوگل ارزیابی پروفایل بک لینک و رتبه جستجوی شما را پس از بازیابی لینک های رد شده تنظیم می کند. فایلی را که آپلود کرده اید با پیوندهایی برای رد کردن و نظارت دقیق بر پیشرفت تفسیر کنید. 

وقتی یک لینک را رد می کنید چه اتفاقی می افتد؟

بعد از اینکه لینک بد را رد کردید چه اتفاقی می افتد؟ درخواستی برای نادیده گرفتن آن پیوندها به دامنه شما به Google ارسال می شود. پیوندهای رد کردن موفقیت آمیز برای تعیین رتبه وب سایت شما در موتور جستجو در نظر گرفته نمی شوند . 

با این حال، باید بدانید که گوگل هیچ تعهدی برای رعایت درخواست لغو لینک شما ندارد. در مستندات به صراحت ذکر شده است که ارسال شما برای انکار یک پیشنهاد است. این مطالب همچنین توضیح می‌دهد که ابزار Disavow وسیله‌ای برای خنثی کردن اقدامات یک تیم سئو ضعیف یا اصلاح شیوه‌های پیوند بد است. بنابراین، می‌توانید امیدوار باشید که آنها به‌جای اعمال جریمه، به درخواست  پیوندهای رد کردن شما احترام بگذارند.

در صورت نیاز، می‌توانید یک فایل Disavow را که قبلاً آپلود شده‌اید حذف کنید. اما مشخص نیست که آیا گوگل فورا پیوندها و تأثیر آنها را در رتبه بندی شما بازیابی می کند یا یک کپی از لیست را حفظ می کند. (منبع :source)


چه چیزی به عنوان یک بک لینک بد در نظر گرفته می شود؟

به عنوان صاحب سایت، باید بدانید که بک لینک بد چیست تا استراتژی سئوی خود را بر اساس آن برنامه ریزی کنید.

به گفته گوگل، هر لینکی که برای کنترل رتبه یک وب سایت ایجاد شود، یک بک لینک بد در نظر گرفته می شود. دلیل آن این است که از شما می‌خواهد روی تولید محتوایی تمرکز کنید که به صورت ارگانیک پیوند داده می‌شود .

اگر در حال حاضر از بک لینک برای هدایت ترافیک به وب سایت خود استفاده می کنید، احتمالاً بک لینک های بدی خواهید داشت. برخی از نمونه های بک لینک بد عبارتند از:

  • لینک های پاورقی
  • بک لینک های خریداری شده (پولی)
  • تبادل لینک
  • pbn شبکه وبلاگ خصوصی

در صورت عدم برخورد با بک لینک های اسپم که امکان دارد منجر به (منتهی) پنالتی گوگل می شود، باید در اسرع وقت از شر آنها خلاص شوید. خبر خوب این است که گاهی اوقات گوگل چنین بک لینک هایی را می شناسد و آنها را نادیده می گیرد.

افزایش لینک های با کیفیت پایین، منجر به سقوط رتبه بندی می شود.

هنگامی که یک وب سایت پایدار به دلیل ورود لینک های بد در نتایج جستجو ظاهر نمی شود، نشان دهنده نیاز به انکار است. همیشه نیازی به سقوط شدید نیست. انکار فعالانه می تواند به محافظت از یک وب سایت کمک کند.رد کردن پیوندهایی که به آنها مشکوک هستید پیوندهای بدی هستند ایده خوبی است. 

نتیجه

استفاده از ابزار Disavow Google می تواند ترسناک باشد، به خصوص اگر ندانید چگونه این کار را انجام دهید. اگر زیاده روی کنید می توانید به سئوی وب سایت خود آسیب بزنید. بنابراین، صاحبان وب سایت باید خود را با این ابزار آشنا کنند تا اطمینان حاصل کنند که نتیجه یک نمایه خوب است .

مطلب مشابه

فایل robots.txt چیست 

نقشه سایت چیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.