اصطلاحات سئوسئو

انکر تکست چیست؟چرا مهم است

از نظر تاریخی ، وب سایت ها با بهینه سازی متون لنگر ، قادر به بازی سیستم بودند ، که نتایج آن برای آنها سودمند بود ، اما برای کل اکوسیستم جستجوی Google مضر است. فریبکاران پاداش گرفتند ، در حالی که کار صادقانه بدون توجه به جریان افتاد. همه این موارد اکنون به وضوح تغییر کرده است ، اما این سؤالاتی را برای شما ایجاد می کند: آیا انکر تکست برای سئو مهم هستند ، آیا باید برای متون لنگر خود و غیره بهینه شوید.

انکر تکست چیست

انکر تکست به عنوان برچسب لینک یا عنوان پیوند نیز شناخته می شود.
انکر تکست به علاوه ، به کاربران کمک می کند تا در وب سایت شما حرکت کنند که این اغلب به عنوان یک متن آبی نمایش داده می شود ، که کاربران می توانند برای بازدید از صفحه دیگری روی آن کلیک کنند. رنگ متن به طرح رنگی و وب سایت CSS شما بستگی دارد.

انکر تکست چیست
انکر تکست چیست

چرا انکر تکست Anchor بسیار مهم است

بدون شک یکی از مهمترین جنبه های سئو ساخت لینک است. اگرچه جنبه های دیگری نیز وجود دارد ، اما پیوند ساختمان سنگ بنای سئو است . پیوندها بخش مهمی از موقعیت یابی وب بوده و هستند.

از آنجا که پیوندهایی که به صفحه شما مراجعه می کنند به معنای اقتدار بیشتری هستند و اقتدار بیشتر به معنای موقعیت بهتر وب است. و چگونه این کار می کند؟ هرچه تعداد پیوندهای بیشتری به صفحه خود ارجاع دهید ، Google شما سایت شما را به عنوان مکانی با محتوای ارزشمند مرتبط می شناسد. 

وقتی URL خود را به یک متن لنگر خاص پیوند می دهیم ، به Google سیگنالهایی ارسال می کنیم که یک URL خاص با آن موضوع ارتباط نزدیکی دارد. به این معنی که ما موتور جستجو را “نشان می دهیم” که پست وبلاگ ما چیست.

لنگر متن است که اساسا چه کلیک کاربر بر روی یک لینک. بیشتر آن یک کلمه یا یک عبارت یا چندین کلمه است که به عنوان متن لینک برجسته شده است. متن لنگر اغلب شامل یک کلمه کلیدی مناسب است که با موضوع سایت مرتبط شده مطابقت دارد.

هنگام استفاده از پیوندهای سایت که تأثیر مثبتی در صفحه شما دارند ، باید به شرح زیر تفکیک کنید:

  • پیوندهایی که بخشی از وب سایت شما هستند و محتوای آنها را ارتقا می بخشند. در اینجا بین لینک های خارجی و داخلی تمایز قائل می شوید .
  • پیوندهایی که از سایر سایتها به سمت خود (لینکهای برگشتی ) منتهی می شوند و توسط گوگل به عنوان نشانه ای از ارتباط وب سایت ها یا دامنه ها در نظر گرفته می شوند.

ارتباط متون لنگر برای سئو زمانی روشن می شود که متوجه شوید با وجود کلید واژه های هدفمند مناسب برای متون لنگر ، روبات های گوگل نیز معنای محتوای وب سایت خود را ضبط می کنند.

کجا می توان انکر تکست خود را قرار داد

هر فرصت پیوند نیاز به یک استراتژی متن لنگر منحصر به فرد دارد.

این تقریبا بزرگترین خطایی است که من می بینم مردم ایجاد می کنند.

آنها نسبت متن های لنگر را اعمال می کنند و از دوچرخه سواری استفاده می کنند ، اما متن لنگر خود را به روش اشتباه قرار می دهند.

من استدلال می کنم که این بخش مهمترین بخش برای درک شماست.

بهترین روش ها برای بهینه سازی انکر تکست

1. متن و پیوندهای لنگر خود را ثابت نگه دارید

وقتی متن لنگر ایجاد می کنید و به صفحات پیوند می دهید ، می خواهید در طول صفحه خود سازگار باشید. پیوندها باید تا حد امکان مختصر باشند تا سایت شما تمیز به نظر برسد.

ابتدا ، پیوندهای شما باید همه در یک اندازه باشند. این باعث سازگاری در سایت شما می شود و باعث می شود متن لنگر شما در صفحه شما منسجم به نظر برسد.

2. متن خود را به صفحه مرتبط مرتبط نگه دارید

هنگامی که متن لنگر را ایجاد می کنید ، می خواهید اطمینان حاصل کنید که به صفحه مربوط پیوند می کنید. با ایجاد پیوند مربوطه می توانید رتبه بندی صفحه و ارزش آن را برای کاربران بهبود بخشید. اگر یک مورد عملی را از این راهنمای به متن لنگر انداختید ، آنرا به محتوای مربوط مرتبط کنید.

متن و پیوند لنگر شما باید هماهنگ باشد تا بهترین نتیجه را برای کسب و کار خود داشته باشد.

3. همیشه از همان متن لنگر پیوند نداشته باشید

هنگام ایجاد و نوشتن محتوا ، از چند کلمه کلیدی استفاده می کنید تا به سایت خود کمک کنید تا در نتایج جستجو رتبه بندی کند. در حالی که این کلمات کلیدی را در متن خود ادغام می کنید ، نمی خواهید هر بار که از این کلمات کلیدی استفاده می کنید به محتوا پیوند دهید.

اگر این کار را انجام دهید ، برای Google مشکوک به نظر می رسد. و امکان پنالتی Google تصور خواهد کرد که پیوندها طبیعی نیستند و شما آنها را مجبور به وارد کردن متن می کنید. این به موفقیت کمپین شما کمک نمی کند.

برای جلوگیری از این اتفاق ، فقط یک بار از لینک ها در متن لنگر استفاده کنید. اولین باری که یک کلمه کلیدی را ذکر می کنید ، می توانید به هر محتوا مربوط به آن کلمه کلیدی پیوند دهید. از آن نقطه به بعد ، به محتوای دیگر با آن کلید واژه پیوند ندهید تا از بروز مشکوک آن جلوگیری کنید.

  1. برای کاربران بنویسید ، به روشی قابل درک بنویسید و با متون اطراف هوشمند باشید – برای کمک به موتورهای جستجوگر بهتر برای رتبه بندی و ارتباط.

4- از متن لنگر عمومی خودداری کنید

همانطور که در این راهنمای متن لنگر ذکر شد ، یک قالب متن متن لنگر عمومی است. این در شرایطی است که افراد از عباراتی مانند “اینجا کلیک کنید” و “بیشتر بدانید” به عنوان متن لنگر استفاده می کنند. اگر می خواهید بهترین نتایج را برای شغل خود داشته باشید ، از استفاده از متن عمومی خودداری کنید.

متن لنگر عمومی به کاربران در جهت یابی و کاوش در وب سایت شما کمک نمی کند. هنگام انجام بهینه سازی متن لنگر ، از عبارات عمومی خودداری کنید. اگر عبارت لنگر شما می گوید ، “اینجا را کلیک کنید” ، به مخاطب نمی گوید پیوند مربوط به چیست یا چه چیزی را می توان انتظار داشت. موتورهای جستجو نیز نمی دانند.

درصد انکرتکست مورد استفاده

این درصد ها قانون نیست. بهترین کاری را برای وضعیت خود انجام دهید. با این حال ، این نسبت ها به من کمک کرده اند A) از جریمه شدن خودداری کنم و B) هنوز نتایج بزرگی را (بدون خطر بودن) به دنبال داشته ام.

  • 70٪ = لنگرهای مارک دار
  • 20٪ = Anchors Link Naked
  • 5٪ = لنگرهای عمومی
  • <5٪ = لنگرهای بازی جزئی
  • <1٪ = لنگرهای دقیق بازی

آیا انکرتکست باید آبی یا زیر خط باشد؟

خیر ، اما از آنجا که آنها باید قابل تشخیص باشند و لنگرگاه قسمت قابل مشاهده پیوند است ، می توانید به دنبال رنگی متفاوت از رنگ دلخواه خود باشید.

نتیجه گیری

در این مقاله انکرتکست ، نحوه افزودن آن و انواع آن توضیح داده شده است. به خاطر داشته باشید که به ویژه با ارسال مطالب طولانی در وبلاگ ، مطالب خود را SEO جستجو و قابل خواندن کنید.

مطالب مرتبط

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا