انکر تکست چیست؟چرا مهم است

سوالات و پرسشهای بسیار و زیادی در مورد چگونگی استفاده صحیح از انکر تکست Anchor Text که باعث بهبود رتبه بندی در نتایج جستجو می شود

انکر تکست چیست


انکر تکست
  به معنای متن است و اصطلاح معنای آن پیوند قابل کلیک است که از یک کلمه یا عبارت در متن در یک صفحه وب داده شده است.
انکر تکست به علاوه ، به کاربران کمک می کند تا در وب سایت شما حرکت کنند که این اغلب به عنوان یک متن آبی نمایش داده می شود ، که کاربران می توانند برای بازدید از صفحه دیگری روی آن کلیک کنند. رنگ متن به طرح رنگی و وب سایت CSS شما بستگی دارد.

انکر تکست چیست
انکر تکست یا متن لنگر

چرا انکر تکست Anchor بسیار مهم است

بدون شک یکی از مهمترین جنبه های سئو ساخت لینک است. اگرچه جنبه های دیگری نیز وجود دارد ، اما پیوند ساختمان سنگ بنای سئو است . پیوندها بخش مهمی از موقعیت یابی وب بوده و هستند.

از آنجا که پیوندهایی که به صفحه شما مراجعه می کنند به معنای اقتدار بیشتری هستند و اقتدار بیشتر به معنای موقعیت بهتر وب است. و چگونه این کار می کند؟ هرچه تعداد پیوندهای بیشتری به صفحه خود ارجاع دهید ، Google شما سایت شما را به عنوان مکانی با محتوای ارزشمند مرتبط می شناسد. 

وقتی URL خود را به یک متن لنگر خاص پیوند می دهیم ، به Google سیگنالهایی ارسال می کنیم که یک URL خاص با آن موضوع ارتباط نزدیکی دارد. به این معنی که ما موتور جستجو را “نشان می دهیم” که پست وبلاگ ما چیست.

لنگر متن است که اساسا چه کلیک کاربر بر روی یک لینک. بیشتر آن یک کلمه یا یک عبارت یا چندین کلمه است که به عنوان متن لینک برجسته شده است. متن لنگر اغلب شامل یک کلمه کلیدی مناسب است که با موضوع سایت مرتبط شده مطابقت دارد.

هنگام استفاده از پیوندهای سایت که تأثیر مثبتی در صفحه شما دارند ، باید به شرح زیر تفکیک کنید:

  • پیوندهایی که بخشی از وب سایت شما هستند و محتوای آنها را ارتقا می بخشند. در اینجا بین لینک های خارجی و داخلی تمایز قائل می شوید .
  • پیوندهایی که از سایر سایتها به سمت خود (لینکهای برگشتی ) منتهی می شوند و توسط گوگل به عنوان نشانه ای از ارتباط وب سایت ها یا دامنه ها در نظر گرفته می شوند.
چرا انکرتکست مهم هست

ارتباط متون لنگر برای سئو زمانی روشن می شود که متوجه شوید با وجود کلید واژه های هدفمند مناسب برای متون لنگر ، روبات های گوگل نیز معنای محتوای وب سایت خود را می فهمند.

کجا می توان انکر تکست خود را قرار داد

هر فرصت پیوند نیاز به یک استراتژی متن لنگر منحصر به فرد دارد.

این تقریبا بزرگترین خطایی است که من می بینم مردم ایجاد می کنند.

آنها نسبت متن های لنگر را اعمال می کنند و از دوچرخه سواری استفاده می کنند ، اما متن لنگر خود را به روش اشتباه قرار می دهند.

من استدلال می کنم که این بخش مهمترین بخش برای درک شماست.

بهترین روش ها برای بهینه سازی انکر تکست

1. متن و پیوندهای لنگر خود را ثابت نگه دارید

وقتی متن لنگر ایجاد می کنید و به صفحات پیوند می دهید ، می خواهید در طول صفحه خود سازگار باشید. پیوندها باید تا حد امکان مختصر باشند تا سایت شما تمیز به نظر برسد.

ابتدا ، پیوندهای شما باید همه در یک اندازه باشند. این باعث سازگاری در سایت شما می شود و باعث می شود متن لنگر شما در صفحه شما منسجم به نظر برسد.

2. متن خود را به صفحه مرتبط مرتبط نگه دارید

هنگامی که متن لنگر را ایجاد می کنید ، می خواهید اطمینان حاصل کنید که به صفحه مربوط پیوند می کنید. با ایجاد پیوند مربوطه می توانید رتبه بندی صفحه و ارزش آن را برای کاربران بهبود بخشید. اگر یک مورد عملی را از این راهنمای به متن لنگر انداختید ، آنرا به محتوای مربوط مرتبط کنید.

متن و پیوند لنگر شما باید هماهنگ باشد تا بهترین نتیجه را برای کسب و کار خود داشته باشد.

3. همیشه از همان متن لنگر پیوند نداشته باشید

هنگام ایجاد و نوشتن محتوا ، از چند کلمه کلیدی استفاده می کنید تا به سایت خود کمک کنید تا در نتایج جستجو رتبه بندی کند. در حالی که این کلمات کلیدی را در متن خود ادغام می کنید ، نمی خواهید هر بار که از این کلمات کلیدی استفاده می کنید به محتوا پیوند دهید.

اگر این کار را انجام دهید ، برای Google مشکوک به نظر می رسد. و امکان پنالتی Google تصور خواهد کرد که پیوندها طبیعی نیستند و شما آنها را مجبور به وارد کردن متن می کنید. این به موفقیت کمپین شما کمک نمی کند.

برای جلوگیری از این اتفاق ، فقط یک بار از لینک ها در متن لنگر استفاده کنید. اولین باری که یک کلمه کلیدی را ذکر می کنید ، می توانید به هر محتوا مربوط به آن کلمه کلیدی پیوند دهید. از آن نقطه به بعد ، به محتوای دیگر با آن کلید واژه پیوند ندهید تا از بروز مشکوک آن جلوگیری کنید.

4- از متن لنگر عمومی خودداری کنید

همانطور که در این راهنمای متن لنگر ذکر شد ، یک قالب متن متن لنگر عمومی است. این در شرایطی است که افراد از عباراتی مانند “اینجا کلیک کنید” و “بیشتر بدانید” به عنوان متن لنگر استفاده می کنند. اگر می خواهید بهترین نتایج را برای شغل خود داشته باشید ، از استفاده از متن عمومی خودداری کنید.

متن لنگر عمومی به کاربران در جهت یابی و کاوش در وب سایت شما کمک نمی کند. هنگام انجام بهینه سازی متن لنگر ، از عبارات عمومی خودداری کنید. اگر عبارت لنگر شما می گوید ، “اینجا را کلیک کنید” ، به مخاطب نمی گوید پیوند مربوط به چیست یا چه چیزی را می توان انتظار داشت. موتورهای جستجو نیز نمی دانند.

درصد انکرتکست مورد استفاده

این درصد ها قانون نیست. بهترین کاری را برای وضعیت خود انجام دهید. با این حال ، این نسبت ها به من کمک کرده اند A) از جریمه شدن خودداری کنم و B) هنوز نتایج بزرگی را (بدون خطر بودن) به دنبال داشته ام.

  • 70٪ = لنگرهای مارک دار
  • 20٪ = Anchors Link Naked
  • 5٪ = لنگرهای عمومی
  • <5٪ = لنگرهای بازی جزئی
  • <1٪ = لنگرهای دقیق بازی
درصد انکرتکست مورد استفاده

آیا انکرتکست باید آبی یا زیر خط باشد؟

خیر ، اما از آنجا که آنها باید قابل تشخیص باشند و لنگرگاه قسمت قابل مشاهده پیوند است ، می توانید به دنبال رنگی متفاوت از رنگ دلخواه خود باشید.

چگونه انکر تکست به بهبود رتبه وبلاگ شما کمک می کند:

بسیاری از مزایای مستقیم و غیرمستقیم مربوط به SEO با استفاده از متن لنگر وجود دارد ، و من در این مقاله به مهمترین موارد اشاره خواهم کرد.

مشخص شده است که تحقیق و بهینه سازی کلمات کلیدی در صفحه برای هر پست وبلاگ مهم است. وقتی مقاله ای را در صفحه وبلاگ خود می نویسید ، مطمئن شوید که مقاله کلمات کلیدی خاصی را هدف قرار داده است.

همچنین ، پیوند دادن به سایر مقالات و اطلاعات با استفاده از متن لنگرگاهی روش خوبی است .

بهبود رتبه با کمک انکر تکست

با این حال ، اشتباهی که بسیاری از وبلاگ نویسان مرتکب می شوند این است که هنگام پیوند دادن به مقاله ها ، پیوند دادن به کلمات غیر کلیدی ، کلمات بی معنی مانند ” اکنون بخوانید ” یا ” اطلاعات بیشتری دریافت کنید ” ” اینجا را کلیک کنید ” باعث می شود موتورهای جستجو هیچ ارزشی نداشته باشند. یک روش مفیدتر برای لینک دادن به مقاله های خود با متن لنگر ایجاد پیوند با استفاده از کلمات کلیدی مورد نظر خود است.این کاره یاعث بالا بردن وبلاگ در گوگل می شود.

این فقط برای پیوندهای داخلی نیست ، بلکه باید هنگام انجام بک لینک خارج از سایت از اطمینان حاصل کنید که از طریق کلمات کلیدی خود لینک می دهید.

استفاده از پیوندهای متنی در وردپرس بسیار آسان است. وقتی می خواهید به هر متنی پیوند دهید ، می توانید با انتخاب کلمه ، کلیک کردن روی ” افزودن / ویرایش پیوند ” از لیست ابزار ، پیوند ایجاد کنید .

نتیجه گیری

در این مقاله انکرتکست ، نحوه افزودن آن و انواع آن توضیح داده شده است. به خاطر داشته باشید که به ویژه با ارسال مطالب طولانی در وبلاگ ، مطالب خود را بهینه و قابل خواندن کنید.

مطالب مرتبط

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *