بهترین ساختار پیوند یکتا در وردپرس

ساختار پیوند وردپرس چیست؟


پیوند مجدد ، آدرس وب یک پست وبلاگ است .

این راهی برای دادن یک آدرس دائمی به یک قسمت از مطالب است. این بدان معناست که حتی اگر دیگر در صفحه اصلی مشاهده نشود ، می توان آن را پیدا کرد و به آن مراجعه کرد .

ساختار پیوند به سادگی روشی است که پیوند پیوند با هم جمع می شوند.ساختار پیوند جزو سئو داخلی یا On-Page SEO می باشد

نکته برای بهترین ساختار پیوند در وردپرس:

در تنظیمات پیوند مجازی WP از گزینه “Postname” استفاده کنید


در داشبورد وردپرس خود ، اگر به تنظیمات> پیوندهای همیشگی بروید ، 6 گزینه موجود برای ساختار پیوندی را مشاهده خواهید کرد:

best wordpress permalink structure
“ساده” حداقل کاربرپسند است زیرا به یاد ماندنی نیست و به کاربر نمی گوید پست یا صفحه در مورد چیست.

گزینه های شماره 2 و 3 که شامل برچسب ها برای سال ، ماه و تاریخ است برای سایت های خبری مناسب است ، از آنجا که دانستن زمان انتشار یک داستان مهم است.

اما آنها برای یک وبلاگ مناسب نیستند زیرا محتوای شما به طور موثری “زمان تمبر” است. اگر در حال ایجاد محتوای همیشه سبز هستید ، آخرین چیزی که می خواهید یک تاریخ است.

“عددی” (گزینه شماره 4) URL را ایجاد می کند که برای انسان یا موتورهای جستجو مناسب نیست ، زیرا این موضوع نشان نمی دهد که این پست چیست.

ساختار سفارشی به شما امکان می دهد از ترکیبی از برچسب ها در URL استفاده کنید ، مانند “سال” ، “نویسنده” ، “دسته” و غیره. این آدرس URL طولانی تری ایجاد می کند ، بنابراین باید از “ساختار سفارشی” جلوگیری شود.

آموزش ربات TXT

بهترین گزینه ، و موردی که در اکثر سایت های وبلاگ استفاده می شود ‘post name’ است: ساده است و URL شما را تا حد امکان کوتاه نگه می دارد.بهترین گزینه برای سئو هست

بهترین ساختار پیوند یکتا وردپرس
پیوند یکتا وردپرس


استفاده از کلمه کلیدی خود در سیگنال های پیوند دهنده به Google و سایر موتورهای جستجو مربوط به مقاله یا پست وبلاگ شما است.

به شما کمک می کند برای آن کلمه کلیدی در نتایج جستجو رتبه بندی کنید .

در حالت ایده آل ، “حلزون حرکت کردن” شما (بخشی از URL که پس از نام دامنه شما می آید) باید به تنهایی حاوی کلمه کلیدی باشد.

به عنوان مثال ، اگر پست وبلاگ شما در مورد “نکاتی برای ایجاد آهنرباهای سرب” است ، پیوند ایده آل شما باشد

اجازه ندهید که وردپرس Slug خود را برای شما ایجاد کند


به طور پیش فرض ، وردپرس یک سیلی برای شما ایجاد می کند. اما خیلی طولانی خواهد بود

در اینجا مثالی آورده شده است:

best wordpress permalink structure
متن کامل سیلی که وردپرس به آن اضافه کرده است:

11-بهترین-نکات-برای-ایجاد-سرب-آهن ربا-که-ساخت-لیست خود را سریع

همه چیزهایی را که WP درج کرده است به جز کلمه کلیدی (“ایجاد آهنرباهای سرب”) حذف کنید.

4- در Permalink از Hyphen استفاده کنید


کلمات موجود در پیوند خود را با خوابگاه ها جدا کنید. در غیر این صورت ، نه موتورهای جستجو و نه انسانها (از پیوند پیوند مربوط به صفحه در مورد صفحه:

به جای این:

این کار را انجام دهید:

5- در تاریخ پیوند خود از خرما استفاده نکنید
محتوای شما ممکن است همیشه سبز باشد ، همانطور که امروز در هنگام نوشتن آن معتبر بود.

اما اگر پیوند پیوند شما شامل تاریخ 5 سال قبل باشد ، تعداد بسیار کمی از افراد در نتایج جستجو روی آن کلیک خواهند کرد.

  1. کلمات “Stop” را از پیوند پیوند خود حذف کنید
    کلمات متوقف کلمات مانند “at” ، “هر” ، “قبل” ، “که” هستند. که امکان داره به سئو وب سایت ضرر بزنه

آنها کلماتی هستند که به موتورهای جستجو کمک نمی کنند تا محتوای شما را بدانند.

بنابراین استفاده از آنها در پیوند همیشگی اتلاف فضای ارزشمند است.

در اینجا لیستی از کلمات توقف وجود دارد .

حذف کلمات متوقف شده از پیوند همیشگی شما فضای بیشتری را برای کلمات کلیدی ایجاد می کند.

از HTTPS در لینک مستقیم استفاده کنید


HTPPS در قسمت جلوی مبدأ شما نشان می دهد که دامنه شما دارای گواهی SSL است.

دامنه هایی که دارای گواهینامه SSL هستند نسبت به دامنه هایی که ندارند ، از امنیت بیشتری برخوردار هستند.

اگر گواهی SSL ندارید ، هکرها می توانند اطلاعاتی را بین وب سایت و بازدید کنندگان خود عبور دهند.

گوگل سعی دارد اینترنت را به مکانی امن تر تبدیل کند. بنابراین آنها گواهینامه های SSL را به یک عامل رتبه بندی تبدیل کرده اند .

اگر سایت شما با HTTPS شروع نشود ، به عنوان وب سایتی که انجام می دهد ، در نتایج جستجو به رتبه بالایی نمی رسد.سئو بالاتری دارد

از دسته ها در متن پیوند خود استفاده نکنید


دسته بندی ها بخش دیگری است که برخی از افراد به آدرس های اینترنتی خود اضافه می کنند.

در این مثال ، دسته بندی / ایمیل-بازاریابی / :

دسته بندی ها ممکن است برخی از ارزش ها را داشته باشند.

آنها به شما امکان می دهند کلمات کلیدی بیشتری را به URL اضافه کنید و به موتورهای جستجو و انسان کمک می کنند چگونگی ساماندهی سایت شما را درک کنند.

اما دسته‌بندیها پیوند پیوند شما طولانی تر است.

و همچنین این امکان وجود دارد که به طور تصادفی محتوای تکراری (مانند همان پست منتشر شده در دسته های مختلف) ایجاد شود.

پیوندهای ارتباطی شما محکم تر به نظر می رسند و بدون دسته خواندن قابل خواندن هستند.

آیا از قبل دسته بندی هایی در لیست پیوندهای خود دارید و می خواهید آنها را حذف کنید؟

در اینجا نحوه انجام این کار آورده شده است:

روش 1:

  1. به تنظیمات> Permalinks بروید
  2. در “ساختار سفارشی” بعد از دامنه خود ، طبقه بندی٪ /٪٪ /٪ postname٪ / را اضافه کنید
  3. در “رده پایه” یک نقطه واحد را در قسمت خالی وارد کنید
  4. روی “ذخیره” کلیک کنید

best wordpress permalink structure
روش 2:
افزونه ” حذف دسته URL ” را بارگیری و نصب کنید:

سپس دستورالعمل های افزونه را دنبال کنید.

  1. پیوندها را تا حد ممکن کوتاه نگه دارید
    URL های کوتاهتر عملکرد بهتری در نتایج جستجو دارند.

هرچه URL کوتاه تر باشد ، از دیدگاه SEO نیز بهتر است.

Moz پیشنهاد می کند URL های شما را زیر 100 نویسه نگه داشته شود ، اما یک مطالعه توسط backlinko نشان می دهد که URL ها باید حتی کوتاه تر نیز باشند.

Backlinko میانگین طول URL ها را در 10 موقعیت برتر در بیش از 1 M نتایج جستجوی Google مطالعه کرد.

کدام ساختار پیوند ثابت برای سئو سایت بهتر است؟

به استثنای ساختار پیش فرض ، تمام ساختارهای پیوند ثابت وردپرس همه از نظر SEO مناسب هستند. این واقعاً به اولویت شخصی و هدف یا نوع وبلاگی که شما اداره می کنید برمی گردد.

ما از ساختار پیوند ثابت Post Name برای WPExplorer استفاده می کنیم. ما یک وبلاگ هستیم و دوست داریم پست های خود را به روز کنیم ، بنابراین استفاده از ماه یا روز در پیوندهای مجازی برای ما منطقی نبود و استفاده از نام پست مناسب تر از استفاده از شناسه های پست بود. و به طور کلی Post Name همان چیزی است که ما توصیه می کنیم.

اگر شما به ساختار پیوند ثابت سفارشی پیشرفته تری نیاز دارید ، ممکن است مجبور شوید اصلاحاتی انجام دهید تا از مقادیر سفارشی در URL های خود استفاده کنید. این می تواند منجر به بهبود کمی SEO شود. و برای وب سایت های شلوغ وردپرس با مقدار قابل توجهی از محتوا ، یک ساختار URL حاوی مهر تاریخ ممکن است سرعت بارگذاری صفحه را هنگام جستجو در محتوا کمی بهبود بخشد.

خط پایین – هر ساختار پیوند ثابت را انتخاب کنید ، مطمئن شوید که توسط انسان قابل خواندن است و کلمات کلیدی اصلی شما تا حد ممکن به دامنه سطح بالا نزدیک هستند.

نکات SEO در مورد لینک ثابت وردپرس

حتی اگر لزوماً یک پادشاه در تمام ساختارهای لینک ثابت وجود نداشته باشد ، می توانید سعی کنید لینک های ثابت سایت خود را برای سئو بهینه کنید. در زیر چند نکته ساده در لینک ثابت برای SEO وجود دارد که می توانید هنگام ایجاد سایت وردپرس خود پیاده سازی کنید.

1. از هر ساختار پیوند ثابت به غیر از Plain استفاده کنید

ما قبلاً این موضوع را بررسی کردیم ، اما تمام ساختارهای لینک ثابت وردپرس گزینه های خوبی هستند به جز قالب پیش فرض Plain. اطمینان حاصل کنید که هنگام ساخت وب سایت خود ، قالبی را انتخاب کنید که برای شما مناسب باشد.

اگر قبلاً وبلاگ نویسی کرده اید و فراموش کرده اید که ساختار پیوند ثابت خود را تغییر دهید (یا اینکه چه چیزی از یک ساختار جدید استفاده کنید) نگران نباشید ، هنوز زمان کافی است. تا زمانی که میزان بازدید شما کم باشد و صفحات زیادی نداشته باشید ، می توانید لینک های ثابت خود را تغییر دهید. بسیار بعید است که این به SEO شما آسیب برساند ، و اگر نگران هستید همیشه می توانید 301 URL خود را ریدایرکت کنید.

اما اگر قبلاً مقدار قابل توجهی محتوا تهیه کرده اید ، باید مزایا و معایب تغییر علامت های ثابت را بسنجید. اگر تصمیم دارید با تغییر پیش بروید ، مطمئن شوید که صفحات خود را به درستی هدایت می کنید. از افزونه ای مانند Yoast SEO Premium Redirect Manager یا افزونه Redirection رایگان برای 301 استفاده کنید تا URL های قدیمی خود را به آدرس های جدید خود هدایت کنید.

2. آن را در Point نگه دارید

هنگام تمرکز بر سئو و لینک های ثابت باید سعی کنید تا ماندگاری لینک های خود را به اندازه قابل کنترل نگه دارید. وقتی پست شما در نتایج جستجو نشان داده می شود ، URL آنقدر طولانی نمی خواهید که قطع شود. به خصوص از آنجا که “حلزون حرکت” شما جایی است که احتمالاً پست یا کلمه کلیدی صفحه خود را اضافه می کنید.

اگرچه ایجاد یک ساختار پیوند ثابت به صورت سفارشی با استفاده از هر گزینه وسوسه انگیز است ، اما از این حد بگذرید. URL ها باید توصیفی باشند اما در حد واقعی هستند. فقط از مقادیر مرتبط با سایت خود استفاده کنید.

به عنوان مثال ، در WPExplorer ما به استفاده از Post Name پایبند هستیم. محتوای ما به روز یا رویداد خاصی وابسته نیست و ما معمولاً هر بار فقط یک پست جدید منتشر می کنیم. از طرف دیگر CNN از ترکیبی از تاریخ ، دسته و نام پست استفاده می کند. آنها روزانه محتوای زیادی را منتشر می کنند که اغلب به زمان حساس هستند ، بنابراین مقادیر اضافی را در اختیار شما قرار می دهند تا هنگام انتشار مقاله برای خوانندگان (و موتورهای جستجو) روشن شود.

3. اصلاحات کوچک می توانند تفاوتی ایجاد کنند

بنابراین ما اشاره کردیم که انتخاب یک ساختار داخلی خاص برای لینکهای ثابت شما لزوماً نتایج قابل توجهی در SEO نخواهد داشت. همه آنها تقریباً برابر هستند. با این وجود می توانید از متغیرهای موجود برای ایجاد هر ساختاری که انتخاب می کنید استفاده کنید. و برای پیوندهای سفارشی ، می توانید با استفاده از مقادیر سفارشی ، آن را یک درجه بالاتر ببرید .

شاید تعجب کنید که مقادیر سفارشی چیست؟ اگر واقعاً می خواهید بیشترین مزایای SEO را از ساختار پیوند ثابت خود بگیرید ، ممکن است بخواهید یک ساختار URL پیشرفته را در نظر بگیرید. به طور خاص یکی که به شما امکان می دهد مقادیر سفارشی را از طریق پست ها و زمینه های سفارشی به لینکهای ثابت اضافه کنید. با این حال ، این نیاز به تغییراتی در عملکردهای داخلی وردپرس دارد ، که در نهایت به معنای صرف هزینه برای استخدام یک توسعه دهنده یا استفاده از یک افزونه پیشرفته مانند مدیر Permalinks است . نسخه رایگان این افزونه امکان پشتیبانی از انواع پست های سفارشی و پیوندهای سفارشی را فراهم می کند ، اما طبقه بندی ها و فیلدهای سفارشی فقط در نسخه Pro موجود است


امیدوارم که شما هم اکنون پیوندهای ثابت ، ساختار پیوند همیشگی وردپرس را درک کرده باشید و امیدوار باشید که یک قالب مناسب شماست. تا آنجا که به SEO مربوط می شود ، تا زمانی که فرمی را برای سایت خود مرتبط انتخاب کنید و به آن پایبند باشید ، باید خوب باشید!

از چه ساختار پیوند ثابت برای وب سایت خود استفاده می کنید؟ آیا شما پیدا کرده اید که یکی از موارد موثرتری باشد؟ ساختار پیوند ثابت شما چه تاثیری بر SEO یا عملکرد شما داشته است؟ 


نتیجه


در اینجا 9 نکته برای بهترین ساختار پیوند مجزا آورده شده است:

از گزینه “postname” در تنظیمات پیوند WP استفاده کنید
در کلمه کلیدی از کلمه کلیدی خود استفاده کنید
اجازه ندهید که وردپرس نوار چسبان خود را برای شما ایجاد کند
از پیوندها در بخش پیوند استفاده کنید
در تاریخ پیوند خود از خرما استفاده نکنید
کلمات “توقف” را از پیوند همیشگی خود حذف کنید
از HTTPS در لینک پیوند خود استفاده کنید
از دسته ها در پیوند خود استفاده نکنید
پیوندهای ارتباطی خود را تا حد ممکن کوتاه نگه دارید
این نکات ساده پیوند پیوند با وردپرس را دنبال کنید ، و برتری سئو نسبت به سایر وب سایت های دیگر خواهید داشت.

مطالب مشابه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *