دسته‌بندی نشده

وردپرس ۵.۵ بررسی اجمالی تصاویر و ویژگی ها


وردپرس 5.5 به روز رسانی خودکار سرانجام اینجا هستند ، این نسخه دارای برخی تغییرات و به روزرسانی های باورنکردنی است ، که پلت فرم را به چیزی منحصر به فرد و بسیار متنوع تر تبدیل می کند

وردپرس 5.5
وردپرس 5.5 منتشر شد


قبل از بروزرسانی به وردپرس 5.5: فراموش نکنید که یک نسخه پشتیبان از سایت خود اجرا کنید!

اشکال صفحه بندی وردپرس 5.5

بروزرسانی در وردپرس باعث عدم موفقیت صفحه بندی در برخی سایت ها می شود.

Pagination یک مرجع به شماره صفحه پیمایش در انتهای یک سند چند صفحه ای است ، معمولاً در یک بخش دسته بندی یک وب سایت.

قبل از به روزرسانی اصلی هسته وردپرس ، از وب سایت خود نسخه پشتیبان تهیه کنید. توصیه می کنیم قبل از بروزرسانی ، یک نسخه پشتیبان کامل تهیه کنید که شامل پایگاه داده WordPress ، پرونده های وردپرس ، مضامین ، افزونه ها ، کتابخانه رسانه ای و غیره باشد.

1. به روز رسانی خودکار برای پلاگین ها و مضامین

شاید بزرگترین تغییر در 5.5 ، بروزرسانی خودکار برای افزونه ها و مضامین باشد. پیش از این ، شما باید از افزونه ای مانند ویژگی مدیریت نسخه iThemes Security استفاده کرده تا به روزرسانی های خودکار را برای شما انجام دهد.

چرا به روزرسانی های خودکار در هسته وردپرس قرار می گیرند؟ افزونه ها و قالب های قدیمی هنوز هم دلیل شماره 1 سایت های وردپرس هک شده اند. نسخه های نسخه اغلب شامل نکات امنیتی مهم برای بستن آسیب پذیری ها هستند (فقط بررسی کنید که چه تعداد از موضوعات امنیتی با مضامین و افزونه ها از ماه به ماه در دوره آسیب پذیری WordPress ما فاش می شوند ). به همین دلیل همیشه اجرای آخرین نسخه هر افزونه یا موضوعی که در سایت خود نصب کرده اید بهترین روش امنیتی است.


جوانب مثبت و منفی به روزرسانی خودکار چیست؟ 

انتخاب و فعال کردن ویژگی به روزرسانی خودکار وردپرس 5.5 موافقان و مخالفانی وجود دارد – در زیر راهنمای جزئیات موارد مثبت و منفی است که باید به آنها توجه کنید. 

طرفداران: 

 • حجم کار کاربر را کاهش می دهد
 • سریعتر به به روزرسانی ها پاسخ دهید
 • نگران این نباشید که تاریخ گذشته باشد

موارد منفی:

 • فراموش کردن به روزرسانی ها و تغییرات ایجاد شده آسان است
 • برخی از وصله ها یا پلاگین ها ممکن است با به روزرسانی ها سازگار نباشد
 • ممکن است ترافیک وب سایت خود را از دست بدهید
 • سایت شما می تواند به طور کامل خراب شود
 • داده های اصلی ممکن است از بین بروند

واقعیت این است که انتخاب به روزرسانی خودکار در وردپرس 5.5 به طور کلی ایده خوبی نیست – همانطور که لیست معایب فوق نشان می دهد. 

1. ارتقاء به ویرایشگر بلوک

با وردپرس 5.0 با یک محیط ویرایش مبتنی بر بلاک آشنا شدیم که به آن ویرایشگر بلاک (که با نام گوتنبرگ نیز معروف است) می گویند. از زمان معرفی ویرایشگر بلاک ، هر نسخه وردپرس با پیشرفت هایی در این محیط ویرایش به وجود آمده است و نسخه 5.5 نیز از این قاعده مستثنی نیست. علاوه بر چند تغییر قابل توجه در رابط کاربری ، این نسخه ما را به بلوک الگوهای و فهرست جدید بلوک معرفی می کند.

الگوهای مربوط به بلاک ها هنگام استفاده از عناصر روتین تر صفحات یا پست های شما کاملاً مفید هستند. این الگوهای ، که می توانید هنگام اضافه کردن بلوک جدید ، پیدا کنید ، بلوک های آماده با تنظیمات متداول هستند. به دو دکمه در کنار یکدیگر یا یک طرح ستون در صفحه خود فکر کنید. الگوهای بلوک به شما کمک می کند تا به سرعت طرح یک صفحه را تنظیم کنید. و گرچه در حال حاضر تعداد الگوهای محدود است ، اما احتمالاً این تعداد در سالهای آینده رو به رشد خواهد بود.

وردپرس 5.5 بسیار موفقیت آمیز است

در بیشتر قسمت ها ، وردپرس 5.5 یک موفقیت است. من چند ساعت وقت صرف مرور لیست اشکالات احتمالی کردم و تحت تأثیر کارهایی قرار گرفتم که انجمن وردپرس برای تحقیق در مورد هر مشکلی انجام داد تا همه آنها را دریابیم.

تیم وردپرس کار شگفت انگیزی را انجام می دهد.

نقشه سایت وردپرس

نقشه سایت نقشه یک وب سایت است. نقشه وب سایت به موتورهای جستجوگر کمک می کند تا صفحات وب جدید را برای رتبه بندی پیدا کنند.

نقشه سایت به یک ناشر اجازه می دهد موتورهای جستجو را که در آن همه صفحات وب آنها ، به ویژه صفحات وب جدید وجود دارد ، به موتورهای جستجو بگوید.

 ما اطمینان داریم که نقشه های XML در SEO Yoast ثروتمندتر ، بهتر و قدرتمندتر هستند. این بدان معنی است که اگرچه WordPress نقشه سایت جدید XML خود را بطور پیش فرض فعال می کند ، Yoast SEO 14.7 بطور خودکار این نقشه سایت پیش فرض را غیرفعال می کند.ما توصیه می کنیم فقط یک نقشه سایت را فعال کنید ، زیرا خطرات سردرگمی موتورهای جستجو را هنگام داشتن دو مشکل دارید


بارگیری به مرور برای تصاویر

وردپرس 5.5 اکنون تصاویر تنبل را در وب سایت شما بارگیری می کند. این بدان معناست که فقط تصاویر قابل مشاهده در کاربر را روی صفحه بارگذاری کرده و بارگذاری تصاویر دیگر را به تاخیر می اندازد.

اکنون وردپرس با اضافه کردن ویژگی “بارگیری” به برچسب img ، آن را به یک ویژگی پیش فرض تبدیل کرده است. این ویژگی توسط همه مرورگرهای وب مدرن پشتیبانی می شود.

مطلب زیر از دست ندین
بهینه سازی تصاویر برای موتورهای جستجو


مرورگرهای قدیمی دیگر پشتیبانی نمی شوند

پشتیبانی از Internet Explorer 6 تا 9 در WordPress 5.5 کاهش می یابد. فایده این امر کد کمتری است و مطمئناً وب سایت لاغر و سریعتر عمل می کند.

سبکهای CSS منسوخ شده حذف شدند

وردپرس کد یک ظاهر طراحی شده CSS را که مخصوص IE 6 – 8 است از وردپرس 5.5 حذف کرد.

بیشتر کاربران در وب از این مرورگرهای قدیمی استفاده نمی کنند. در سایت های من ، بیشتر بازدید کنندگان با اینترنت اکسپلورر 6 – 8 تمایل دارند که با استفاده از آن مرورگرها مشکلی نداشته باشند.

بازدید کنندگان سایت واقعی تمایل به استفاده از مرورگرهای قدیمی ندارند. بنابراین این یک تغییر خوش آمدید است که باعث می شود شیوه نامه کمی کوچکتر و در نتیجه سریع تر بارگیری شود.

پشتیبانی از طرح سنگ تراشی برای مرورگرهای قدیمی حذف شد

استهلاک دوم مربوط به کتابخانه طرح سنگ تراشی وردپرس است. این پشتیبانی از IE 8 و 9 را کاهش می دهد .

کاربرانی که مایل به پشتیبانی از مرورگرهای قدیمی تر هستند ، باید توجه کافی را نسبت به این تغییر و تغییر کد مناسب برای حفظ پشتیبانی از مرورگرهای قدیمی انجام دهند.تبلیغاتادامه خواندن در زیر

WordPress 5.5 یک Backdoor را نصب می کند

شاید کمی بحث برانگیز باشد ، وردپرس 5.5 یک Backdoor نصب می کند که به WordPress.org اجازه می دهد تا ویژگی بروزرسانی خودکار را به دست گیرد .

این به WordPress اجازه می دهد تا به روزرسانی های افزونه ای را که مشکل تلقی می شود غیرفعال کنید

مشکلات مشترک پس از ارتقاء به وردپرس 5.5

برخی از مشکلات به قدری بد هستند که برخی ناشران نمی توانند وارد سیستم شوند.

بسیاری از مواردی که برخی ناشران بعد از به روزرسانی در وردپرس 5.5 تجربه می كنند مربوط به از دست دادن كاركرد سایت است.

مشکلات بروزرسانی وردپرس 5.5

 • ویرایشگر کلاسیک کار نمی کند
 • دکمه های “افزودن رسانه” و “تنظیم تصویر برجسته” کار نمی کنند
 • نمای متن در 5.5 کار نمی کند
 • ویرایشگر Block خالی نشان داده می شود
 • به روزرسانی پایگاه داده وجود ندارد
 • Slider Image کار نمی کند
 • منوی تلفن همراه ناپدید می شود
 • نوار جستجو کار را متوقف می کند
 • اشکال نقشه سایت وردپرس 5.5 باعث بروز خطاهای 404 می شود

اینها فقط برخی از مشکلاتی است که کاربران با آن مواجه هستند

چگونه برای رفع مشکل وردپرس 5.5 jQuery

WordPress افزونه ای را منتشر کرده است که کتابخانه jQuery Migrate را بازیابی می کند. نصب این افزونه باعث می شود سایت شما مجدداً کار کند. ولی…

این افزونه در واقع مشکل سایت شما را برطرف نمی کند.

کاری که افزونه انجام می دهد باعث می شود سایت شما دوباره کار کند. اما این مسئله که سایت را مشکلی ندارد تصحیح نمی کند.

مشکلی که در سایت وجود دارد یک افزونه یا موضوع قدیمی است. اگر اسلایدر تصویر شما کار نمی کند ، احتمالاً مشکل این افزونه کشویی تصویر است. به روزرسانی آن افزونه یک راه حل است.

به وردپرس به 5.5.1 به روز شوید

این به روزرسانی تعمیر و نگهداری برای وصله طیف وسیعی از اشکالات طراحی شده است که پس از انتشار 5.5 کشف شد. برای کسانی که سایت های خود را به نسخه قبلی وردپرس بازگردانده اند زیرا 5.5 سایت های آنها را خراب می کرد ، این نسخه ای است که باید بارگیری شود. مشکلاتی که کشف شده رفع شده است.

منبع :source

مطلب مشابه

بهترین ساختار پیوند یکتا در وردپرس

آموزش سئو در وردپرس (WordPress SEO)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا