وردپرس ۵.۵ بررسی اجمالی تصاویر و ویژگی ها

شما نحوه نمایش پست های پرطرفدار توسط بازدیدها در WordPress 5.5 و بدون پلاگین خارجی را خواهید فهمید ، و ما این ویژگی را با استفاده از چند خط کد که متشکل از عملکرد و روش های سفارشی وردپرس است ، ایجاد خواهیم کرد.

وردپرس 5.5
وردپرس 5.5 منتشر شد


قبل از بروزرسانی به وردپرس 5.5: فراموش نکنید که یک نسخه پشتیبان از سایت خود اجرا کنید!

اشکال صفحه بندی وردپرس 5.5

بروزرسانی در وردپرس باعث عدم موفقیت صفحه بندی در برخی سایت ها می شود.

Pagination یک مرجع به شماره صفحه پیمایش در انتهای یک سند چند صفحه ای است ، معمولاً در یک بخش دسته بندی یک وب سایت.

آموزش seo محتوا :بخوانید

قبل از به روزرسانی اصلی هسته وردپرس ، از وب سایت خود نسخه پشتیبان تهیه کنید. توصیه می کنیم قبل از بروزرسانی ، یک نسخه پشتیبان کامل تهیه کنید که شامل پایگاه داده WordPress ، پرونده های وردپرس ، مضامین ، افزونه ها ، کتابخانه رسانه ای و غیره باشد.

1. به روز رسانی خودکار برای پلاگین ها و مضامین

شاید بزرگترین تغییر در 5.5 ، بروزرسانی خودکار برای افزونه ها و مضامین باشد. پیش از این ، شما باید از افزونه ای مانند ویژگی مدیریت نسخه iThemes Security استفاده کرده تا به روزرسانی های خودکار را برای شما انجام دهد.

چرا به روزرسانی های خودکار در هسته وردپرس قرار می گیرند؟ افزونه ها و قالب های قدیمی هنوز هم دلیل شماره 1 سایت های وردپرس هک شده اند. نسخه های نسخه اغلب شامل نکات امنیتی مهم برای بستن آسیب پذیری ها هستند (فقط بررسی کنید که چه تعداد از موضوعات امنیتی با مضامین و افزونه ها از ماه به ماه در دوره آسیب پذیری WordPress ما فاش می شوند ). به همین دلیل همیشه اجرای آخرین نسخه هر افزونه یا موضوعی که در سایت خود نصب کرده اید بهترین روش امنیتی است.


جوانب مثبت و منفی به روزرسانی خودکار چیست؟ 

انتخاب و فعال کردن ویژگی به روزرسانی خودکار وردپرس 5.5 موافقان و مخالفانی وجود دارد – در زیر راهنمای جزئیات موارد مثبت و منفی است که باید به آنها توجه کنید. 

طرفداران: 

 • حجم کار کاربر را کاهش می دهد
 • سریعتر به به روزرسانی ها پاسخ دهید
 • نگران این نباشید که تاریخ گذشته باشد

موارد منفی:

 • فراموش کردن به روزرسانی ها و تغییرات ایجاد شده آسان است
 • برخی از وصله ها یا پلاگین ها ممکن است با به روزرسانی ها سازگار نباشد
 • ممکن است ترافیک وب سایت خود را از دست بدهید
 • سایت شما می تواند به طور کامل خراب شود
 • داده های اصلی ممکن است از بین بروند

واقعیت این است که انتخاب به روزرسانی خودکار در وردپرس 5.5 به طور کلی ایده خوبی نیست – همانطور که لیست معایب فوق نشان می دهد. 

1. ارتقاء به ویرایشگر بلوک

با وردپرس 5.0 با یک محیط ویرایش مبتنی بر بلاک آشنا شدیم که به آن ویرایشگر بلاک (که با نام گوتنبرگ نیز معروف است) می گویند. از زمان معرفی ویرایشگر بلاک ، هر نسخه وردپرس با پیشرفت هایی در این محیط ویرایش به وجود آمده است و نسخه 5.5 نیز از این قاعده مستثنی نیست. علاوه بر چند تغییر قابل توجه در رابط کاربری ، این نسخه ما را به بلوک الگوهای و فهرست جدید بلوک معرفی می کند.

الگوهای مربوط به بلاک ها هنگام استفاده از عناصر روتین تر صفحات یا پست های شما کاملاً مفید هستند. این الگوهای ، که می توانید هنگام اضافه کردن بلوک جدید ، پیدا کنید ، بلوک های آماده با تنظیمات متداول هستند. به دو دکمه در کنار یکدیگر یا یک طرح ستون در صفحه خود فکر کنید. الگوهای بلوک به شما کمک می کند تا به سرعت طرح یک صفحه را تنظیم کنید. و گرچه در حال حاضر تعداد الگوهای محدود است ، اما احتمالاً این تعداد در سالهای آینده رو به رشد خواهد بود.

وردپرس 5.5 بسیار موفقیت آمیز است

در بیشتر قسمت ها ، وردپرس 5.5 یک موفقیت است. من چند ساعت وقت صرف مرور لیست اشکالات احتمالی کردم و تحت تأثیر کارهایی قرار گرفتم که انجمن وردپرس برای تحقیق در مورد هر مشکلی انجام داد تا همه آنها را دریابیم.

تیم وردپرس کار شگفت انگیزی را انجام می دهد.

نقشه سایت وردپرس

نقشه سایت نقشه یک وب سایت است. نقشه وب سایت به موتورهای جستجوگر کمک می کند تا صفحات وب جدید را برای رتبه بندی پیدا کنند.

نقشه سایت به یک ناشر اجازه می دهد موتورهای جستجو را که در آن همه صفحات وب آنها ، به ویژه صفحات وب جدید وجود دارد ، به موتورهای جستجو بگوید.

 ما اطمینان داریم که نقشه های XML در SEO Yoast ثروتمندتر ، بهتر و قدرتمندتر هستند. این بدان معنی است که اگرچه WordPress نقشه سایت جدید XML خود را بطور پیش فرض فعال می کند ، Yoast SEO 14.7 بطور خودکار این نقشه سایت پیش فرض را غیرفعال می کند.ما توصیه می کنیم فقط یک نقشه سایت را فعال کنید ، زیرا خطرات سردرگمی موتورهای جستجو را هنگام داشتن دو مشکل دارید


بارگیری به مرور برای تصاویر

وردپرس 5.5 اکنون تصاویر تنبل را در وب سایت شما بارگیری می کند. این بدان معناست که فقط تصاویر قابل مشاهده در کاربر را روی صفحه بارگذاری کرده و بارگذاری تصاویر دیگر را به تاخیر می اندازد.

اکنون وردپرس با اضافه کردن ویژگی “بارگیری” به برچسب img ، آن را به یک ویژگی پیش فرض تبدیل کرده است. این ویژگی توسط همه مرورگرهای وب مدرن پشتیبانی می شود.

مطلب زیر از دست ندین
بهینه سازی تصاویر برای موتورهای جستجو


مرورگرهای قدیمی دیگر پشتیبانی نمی شوند

پشتیبانی از Internet Explorer 6 تا 9 در WordPress 5.5 کاهش می یابد. فایده این امر کد کمتری است و مطمئناً وب سایت لاغر و سریعتر عمل می کند.

سبکهای CSS منسوخ شده حذف شدند

وردپرس کد یک ظاهر طراحی شده CSS را که مخصوص IE 6 – 8 است از وردپرس 5.5 حذف کرد.

بیشتر کاربران در وب از این مرورگرهای قدیمی استفاده نمی کنند. در سایت های من ، بیشتر بازدید کنندگان با اینترنت اکسپلورر 6 – 8 تمایل دارند که با استفاده از آن مرورگرها مشکلی نداشته باشند.

بازدید کنندگان سایت واقعی تمایل به استفاده از مرورگرهای قدیمی ندارند. بنابراین این یک تغییر خوش آمدید است که باعث می شود شیوه نامه کمی کوچکتر و در نتیجه سریع تر بارگیری شود.

پشتیبانی از طرح سنگ تراشی برای مرورگرهای قدیمی حذف شد

استهلاک دوم مربوط به کتابخانه طرح سنگ تراشی وردپرس است. این پشتیبانی از IE 8 و 9 را کاهش می دهد .

کاربرانی که مایل به پشتیبانی از مرورگرهای قدیمی تر هستند ، باید توجه کافی را نسبت به این تغییر و تغییر کد مناسب برای حفظ پشتیبانی از مرورگرهای قدیمی انجام دهند.تبلیغاتادامه خواندن در زیر

WordPress 5.5 یک Backdoor را نصب می کند

شاید کمی بحث برانگیز باشد ، وردپرس 5.5 یک Backdoor نصب می کند که به WordPress.org اجازه می دهد تا ویژگی بروزرسانی خودکار را به دست گیرد .

این به WordPress اجازه می دهد تا به روزرسانی های افزونه ای را که مشکل تلقی می شود غیرفعال کنید

مشکلات مشترک پس از ارتقاء به وردپرس 5.5

برخی از مشکلات به قدری بد هستند که برخی ناشران نمی توانند وارد سیستم شوند.

بسیاری از مواردی که برخی ناشران بعد از به روزرسانی در وردپرس 5.5 تجربه می كنند مربوط به از دست دادن كاركرد سایت است.

مشکلات بروزرسانی وردپرس 5.5

 • ویرایشگر کلاسیک کار نمی کند
 • دکمه های “افزودن رسانه” و “تنظیم تصویر برجسته” کار نمی کنند
 • نمای متن در 5.5 کار نمی کند
 • ویرایشگر Block خالی نشان داده می شود
 • به روزرسانی پایگاه داده وجود ندارد
 • Slider Image کار نمی کند
 • منوی تلفن همراه ناپدید می شود
 • نوار جستجو کار را متوقف می کند
 • اشکال نقشه سایت وردپرس 5.5 باعث بروز خطاهای 404 می شود

اینها فقط برخی از مشکلاتی است که کاربران با آن مواجه هستند

چرا باید نقشه های سایت ایجاد شده توسط وردپرس 5.5 را غیرفعال کنید

دلایلی وجود دارد که شما باید نقشه های سایت ایجاد شده توسط وردپرس 5.5 را غیرفعال کنید. یکی از آنها این است که این نقشه های سایت مانند برخی از متن های ساده کاملا خسته کننده به نظر می رسند.

اگرچه “خوانندگان” اصلی نقشه سایت ربات گوگل است ، در بسیاری از موارد ، کاربران ممکن است برای تأیید برخی اطلاعات از نقشه های سایت بازدید کنند. بنابراین ، یک نقشه سایت خوش چهره تجربه کاربری بهتری را به همراه خواهد داشت.

علاوه بر این ، هیچ اطلاعاتی در مورد آخرین تاریخ اصلاح شده ارسال ها در این نقشه سایت وجود ندارد. این مهمترین عامل نقشه سایت نیست ، اما در مورد به روزرسانی پست ها اطلاعات مفیدی را برای Google فراهم می کند.

چرا پس ازتبدیل وردپرس 5.5 ، سایت شما ناگهان خراب شد؟

وردپرس یکی از محبوب ترین سیستم عامل ها برای ایجاد و نگهداری آسان وب سایت است. بیشتر مشاغل از اهمیت یک وب سایت برای مشروعیت بخشیدن به شرکت خود و اتصال آنها با خریداران بالقوه آگاهی دارند. 

دلیل محبوبیت وردپرس به این دلیل است که حتی افراد غیر دیجیتال نیز می توانند به راحتی از افزونه های خود برای ایجاد یک صفحه وب حرفه ای استفاده کنند.

حتی کسانی که هیچ اطلاعی از HTML یا Javascript ندارند ، می توانند مضامین سفارشی وردپرس را توسعه دهند و وب سایت خود را مستقیماً مدیریت کنند. 

با این حال ، با آخرین به روزرسانی وردپرس 5.5 ، بسیاری از صاحبان مشاغل دریافتند که صفحات اصلی آنها با به روزرسانی جدید “خراب” شده است. بسیاری تصور می کردند که به روزرسانی های جدید با مشکل روبرو شده اند ، یا به دلیل مشکلات به درستی ارائه نشده اند.

با این حال ، این دقیقاً نتیجه ای بود که وردپرس هنگام ارائه به روزرسانی ها قصد داشت داشته باشد.

در این مقاله ، ما در مورد اینکه چرا وردپرس 5.5 بسیاری از وب سایت ها را “خراب کرده” و اینکه چگونه می توان به راحتی این مشکل را برطرف کرد صحبت خواهیم کرد.

اگر پس از ارتقا به وردپرس 5.5 با مشکل روبرو شدید ، به شما نشان خواهیم داد که چگونه مقصر jQuery است. سپس چهار روش برای حل این مشکل در وردپرس به اشتراک خواهیم گذاشت. ما چیزهای زیادی برای پوشش دادن داریم ، بنابراین بیایید شروع کنیم!

چرا وردپرس 5.5 برخی از مضامین و افزونه ها را خراب می کند

قبل از انتشار نسخه 5.5 ، وردپرس در نسخه 1.12.4 کتابخانه JavaScript jQuery قرار داشت . این نسخه در سال 2016 منتشر شد – فقط بخاطر قرار دادن موضوعات در این زمینه ، این نسخه از jQuery از Internet Explorer 6 ، 7 و 8 پشتیبانی می کند.

به همین ترتیب ، تیم وردپرس اخیراً روند به روزرسانی نسخه jQuery را که همراه وردپرس است ، آغاز کرده است. وقتی وردپرس 5.5 را ارتقا می دهید ، ابزار jQuery Migrate دیگر به طور پیش فرض فعال نیست.

تخمین زده شده است که حدود 250 موضوع مستقیماً تحت تأثیر این به روزرسانی jQuery Migration قرار بگیرند. با این حال ، افزونه های بسته بندی شده می توانند با مضامین بسیار بیشتری از وردپرس مشکل ساز شوند.

چرا وردپرس اکنون به مسئله جی کوئری پرداخته است

jQuery یک موضوع بحث برانگیز در جامعه وردپرس بوده است. تصمیم برای غیرفعال کردن jQuery Migration اوج بلیطی است که آرون جوربین ، متعهد اصلی وردپرس ، چهار سال پیش ایجاد کرد. در این بلیط ، وی پیشنهاد کرده است که وردپرس را به شاخه jQuery 3.x مهاجرت کند .

در نهایت ، تصمیم بر این شد که jQuery Migrate 1.x در وردپرس 5.5 حذف شود. این امر به توسعه دهندگان پلاگین و طرح زمینه و صاحبان وب سایت کمی زمان می دهد تا خود را برای مهاجرت نهایی آماده کنند. با این حال ، به طور کلی پذیرفته شد که برخی از مسائل اجتناب ناپذیر است.

ماریوس ، همكار اصلی وردپرس ، نوشت: “مهم نیست كه چطور به این مسئله نزدیك شویم ، این باعث امواج خواهد شد.” “جی کوئری مدتهاست که در هسته اصلی است و در واقع مسئله این است که همانطور که می گویند ، بند بند را از بین ببرید یا هرگز آن را به روز نکنید و متعهد شوید.”

پس از چهار سال بحث و گفتگو ، همكاران وردپرس تصميم گرفتند كه اقدامات مختل كننده حداقل سه مرحله باشد. این روش با حذف jQuery Migrate 1.x در وردپرس 5.5 شروع شد.

وردپرس چگونه به این مسئله پاسخ داده است

پیش از انتشار نسخه 5.5 ، تیم وردپرس در مورد شناسایی تمام افزونه ها و موضوعاتی که تحت تأثیر مهاجرت jQuery خواهند بود ، بحث و تبادل نظر کردند. سپس می توانند مستقیماً با این توسعه دهندگان تماس بگیرند و در مورد تغییرات آینده به آنها هشدار دهند. با این حال ، همکار اصلی Gal Baras اشاره کرد که همه توسعه دهندگان افزونه و قالب وردپرس پروژه های خود را در مخزن رسمی وردپرس میزبانی نمی کنند.

“با وجود طیف گسترده ای از افزونه ها و مضامین در مخزن ، بیایید موارد موجود از منابع دیگر را بخاطر بسپاریم که ممکن است نویسندگان آنها از طریق ایمیل مانند نویسندگان wp.org در تماس نباشند. به طور خاص برای مضامین ، می توانم بگویم که اکثر سایت های خارج از آن وجود دارد. “

Views بدون آموزش افزونه را نمایش دهید

وردپرس 5.5 محبوب ترین پست های بازدیدها بدون آموزش افزونه را نمایش می دهد

اما آیا می دانید چگونه پست محبوب سایت خود را به خوانندگان سایت نشان دهید؟ خوب ، به همین دلیل ما اینجا هستیم تا در این زمینه به شما کمک کنیم.

ما برخی از توابع سفارشی را به اشتراک خواهیم گذاشت که از طریق آنها می توانید ویجت ارسال محبوب بازدیدها را بدون افزونه در وردپرس ایجاد کنید. پس از تکمیل این راهنمای سریع ، شما یک ایده عمیق در مورد نمایش محبوب ترین پست ها توسط بازدیدها در وردپرس بدون پلاگین خواهید داشت.

وقتی نوبت به نمایش پست های محبوب توسط بازدید در وردپرس با استفاده از یک افزونه می رسد ، این ویژگی می تواند در عرض چند دقیقه به وردپرس تزریق شود. می توانید افزونه را در پروژه وردپرس خود بارگیری کنید. با این حال ، این روند به طور مستقیم بر سرعت سایت شما تأثیر می گذارد ، زیرا شما نمی دانید اندازه پلاگین استفاده شده چقدر سنگین است.

برای خلاص شدن از مسئله سرعت سایت ، ما یک ویژگی ساده برای نمایش پست ها توسط بازدیدها در وردپرس به روش ساده ایجاد می کنیم.

الزامات

 • PHP 7.3.5 یا بالاتر
 • وردپرس 5.5 یا بالاتر
 • MySQL 8.0.17 یا بالاتر

تعداد بازدیدهای پست فروشگاه

در مرحله اولیه باید به پرونده توابع.php مراجعه کنیم ، در پرونده توابع اصلی باید تعداد بازدیدها را برای هر پست یا مقاله در یک قسمت سفارشی ذخیره کنیم.

بنابراین ، اطمینان حاصل کنید که کد زیر را در پایین فایل تابع قرار دهید ، می توانید کد پیشنهادی را در فایل پیکربندی قالب تم یا تم های اصلی قرار دهید.

<?php /** * Positron functions and definitions * */ function positronx_set_post_views($post_id) { $count_key = 'wp_post_views_count'; $count = get_post_meta($post_id, $count_key, true); if($count == '') { $count = 0; delete_post_meta($post_id, $count_key); add_post_meta($post_id, $count_key, '0'); } else { $count++; update_post_meta($post_id, $count_key, $count); } }

PHP

در داخل positronx_set_post_views()عملکرد سفارشی ، متغیر $ post_id را که نشان دهنده شناسه پست فعلی است ، عبور دادیم. wp_post_views_countکلید متا است نگه داشتن چشم در نمایش برای هر پست به حساب.

علاوه بر این ، ما تعداد پست های فعلی را برای هر مشاهده تولید شده توسط یک کاربر دریافت کردیم. با این وجود ، اگر توجیهی پیدا نشود ، توابع را نوشتیم ، ما در حال حذف کلید متا و تنظیم تعداد متا کلید روی صفر هستیم.

تعداد بازدیدهای فعلی پست را دریافت کنید

بعلاوه ، شما می توانید از عملکرد زیر استفاده کنید و در پرس و جو حلقه پست تنها قرار دهید تا بازدیدهای فعلی پست را دریافت کنید.

positronx_set_post_views(get_the_ID())

PHP

ما همچنین می توانیم کد زیر را در داخل فایل پیکربندی توابع function.php قرار دهیم ، این adjacent_posts_rel_link_wp_headمسئله در حال حل مسئله قبل از واکشی است. به زبان ساده تعداد بازدیدهای پست را به درستی و با دقت نشان می دهد.

function positronx_track_post_views ($post_id) {
  if ( !is_single() ) 
  return;
   
  if ( empty ( $post_id) ) {
    global $post;
    $post_id = $post->ID;  
  }
   
  positronx_set_post_views($post_id);
}
 
add_action( 'wp_head', 'positronx_track_post_views');


remove_action( 'wp_head', 'adjacent_posts_rel_link_wp_head', 10, 0);

PHP

نمایش پست های محبوب توسط View در وردپرس

از لحاظ تئوری ، شما باید این کد را در جایی قرار دهید که پست های پرطرفدار را بر اساس بازدید نشان دهد ، ممکن است نوار کناری یا هر گونه ابزارک باشد.

<?php $popularpostbyview = array( 'meta_key' => 'wp_post_views_count', // set custom meta key 'orderby' => 'meta_value_num', 'order' => 'DESC', 'posts_per_page' => 4 ); // Invoke the query $prime_posts = new WP_Query( $popularpostbyview ); if ( $prime_posts->have_posts() ) :?>
  <ul>
    <?php while ( $prime_posts->have_posts() ) : $prime_posts->the_post(); ?>
        <li>
          <a href="<?php the_permalink(); ?>" title="<?php the_title(); ?>">
           <?php the_title(); ?>
          </a>
        </li>
      <?php endwhile; wp_reset_postdata(); ?>
  </ul>
<?php endif;

PHP

در نهایت ، ما به بخش آخر این مثال رسیده ایم ، بگذارید یکی یکی کد زیر را مرور کنم.

این $popularpostbyviewمتغیر خصوصیاتی را نگهداری می کند که ما کلید متای سفارشی را اضافه کرده ایم ، پروپ را تنظیم می کنیم orderbyتا سفارش پست فعلی و پست های هر صفحه را که تعداد کل پست های محبوب را نشان می دهد ، فراخوانی کند.

منبع :source

مطلب مشابه

بهترین ساختار پیوند یکتا در وردپرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.