سئو

گوگل پنالتی چیست و چگونه باید آن را رفع کرد؟

با افزایش محبوبیت اینترنت ، مشاغل به اهمیت قرار دادن وب سایت های خود در صفحه اول نتایج موتور جستجو پی بردند. در تلاش برای بالا بردن رتبه بندی SEO خود ، برخی از بازاریابان آنلاین روش های مانند استفاده از لینک ، پر کردن کلمات کلیدی ، نظرات هرزنامه و سایر موارد را در پیش گرفتند. اگرچه این تاکتیکها در ابتدا موفقیت آمیز بودند ، اما گوگل خیلی زود فهمید که این تاکتیکها مغایر با رهنمودهای آن است و بنابراین ، این شرکت جریمه کردن سایتهایی را که از این تاکتیکها استفاده کرده اند آغاز کرد.

بیایید نگاهی به انواع مختلفی از مجازاتهایی که گوگل در دست دارد. بلافاصله سوالات زیادی در ذهن شما ظاهر می شوند: آیا این مجازات گوگل است ، چرا مجازات شد و چگونه آن را بازیابی کرد و در آینده از این مشکلات جلوگیری کرد. در اینجا پاسخ سوالات مهم زیر و سایر موارد مرتبط با Google Penalty آورده شده است.

گوگل پنالتی

پنالتی گوگل بسیار شبیه به مجازات های ورزشی است. در اصل آنها برای مجازات وب سایتهایی که اشتباه انجام داده اند طراحی شده اند.به آن گوگل پنالتی گوییم. این مجازات ها همیشه به صورت دستی انجام نمی شوند ، و ممکن است آنها روی وب سایتهایی ایجاد شده توسط کسانی که هیچ تصوری از اشتباه بودن آنها ندارند تأثیر بگذارد ، اما هنوز هم می توانند عملکرد سایت را در نتایج جستجو و پس از آن تأثیر بگذارد.

اگر ترافیک وب سایت شما به طور ناگهانی کاهش یابد و شاهد کاهش رتبه بندی مربوطه باشید ، احتمال خوبی وجود دارد که توسط گوگل پنالتی شوید.

گوگل پنالتی چیست
پنالتی گوگل

پنالتی گوگل به معنای مجازات Google

گوگل پنالتی بدان معنی است که سایت شما دیگر در نتایج جستجو ذکر نشده است ، یا اینکه رتبه شما برای کلمات کلیدی هدفمند شما به طرز چشمگیری کاهش یافته است. هنگامی که سایت شما مجازات Google می کند ، مخاطبان هدف شما نمی توانند شما را پیدا کنند. و هنگامی که برای مخاطب هدف خود نامرئی هستید ، میزان ترافیک و در نهایت درآمد کاهش می یابد.شما فکر می کنید سئو ایراد دارد در حالی که جریمه شدید

این می تواند برای هر وب سایت اتفاق بیفتد. گوگل پنالتی می تواند نتیجه تلاش های خوب و صادقانه برای بهبود رتبه سایت شما باشد. اما پس از جریمه Google ، دریافت رتبه خوب و بازگشت مجدد به نعمتهای خوب Google آسان نیست.

چرا سایت ها پنالتی گوگل را دریافت می کنند؟

کار گوگل ارائه مناسب ترین نتایج جستجو است. از نظر گوگل ، هر وب سایتی که سعی در دستکاری نتایج جستجو کند ، به محصول Google آسیب می رساند.

گوگل پنالتی نتیجه یک الگوریتم بسیار تکامل یافته و مداوم در حال تغییر است که گوگل از آن برای خزیدن و بازرسی وب سایت ها استفاده می کند. در حالی که برخی اقدامات خاص وجود دارد که می تواند منجر به مجازات های فوری توسط یک کارمند گوگل شود ، برخی دیگر نیز تبلیغ نشده اند و یا برخی موارد منجر به کاهش رتبه هایی می شوند که با گذشت زمان اتفاق می افتد. این امر برای محافظت از Google از وب سایتهایی است که سعی در پیشی گرفتن از آن و یا دستکاری بیشتر نتایج آن دارند.

مجازات گوگل چیست؟

مجازات های Google شامل حذف کامل یا جزئی سایت از فهرست گوگل است یا افت قابل توجهی در رتبه بندی جستجوی سایت وجود دارد. مورد دوم معمولاً نتیجه تشخیص خودکار اسپم یا دستی است در حالی که دلایل زیادی نیز وجود دارد. کاهش رتبه می تواند به کل وب سایت ، چندین صفحه آن یا برخی از کلمات کلیدی اسپم خاص مراجعه کند.

مجازات های پر کردن کلمات کلیدی

روزگاری ، پر کردن صفحات با کلمات کلیدی یا نامرئی ساختن آنها راهی آسان برای رتبه بندی در الگوریتم های اولیه گوگل بود. امروز ، Google کلمات کلیدی پنهان یا پر شده را پرچم گذاری می کند و با یک اعلان اقدام دستی ، که می توانید در Search Console به صورت برجسته مشاهده کنید ، به شما ضربه می زند. 

تمام موارد مشکوک کلمات کلیدی خود را در متن سایت جستجو کنید و محتوا را بهینه کنید تا بتوانید اطمینان حاصل کنید که Google از اینکه محتوای شما توسط انسان واقعی تولید می شود

اقدامات دستی در مقابل مجازات های الگوریتم

گوگل به طور معمول وب سایت ها را از دو روش جریمه می کند. تیم اسپم می تواند مشکلی را در وب سایت شما تشخیص دهد و یک اقدام دستی را صادر کند ، یا به دلیل بروزرسانی در الگوریتم جستجوی Google ، می توانید یک افت خودکار در رتبه بندی متحمل شوید. در هر دو مورد شما باید علت اصلی نزول (2) را پیدا کنید.

مجازات های دستی

اولین کاری که باید انجام دهید اینست که به Google Webmaster Tools وارد شوید و بدانید که آیا اعلان هایی از Google دارید یا خیر. اگر به شما مجازات دستی داده شده باشد ، “اخطار مربوط به پیوندهای غیرطبیعی کشف شده” یا پیام مشابهی را پیدا خواهید کرد که توضیح می دهد گوگل پیوندهای ورودی بی کیفیتی را به سایت شما پیدا کرده است. نمونه هایی از پیوندهای غیر طبیعی و یا کیفیت پایین ممکن است شامل مواردی باشد که برای تصویب PageRank خریداری شده اند یا مانند بخشی از یک طرح پیوند هستند. صرف نظر از آنچه آنها پیدا کرده اند ، کار شما این است که مشکل را برطرف کنید و وب سایت خود را برای تجدید نظر در نتایج جستجوی Google ارسال کنید.

اگر در Google Webmaster Tools پیامی پیدا نکردید ، مشکل به بررسی دقیق تغییراتی که اخیراً Google انجام داده است و چگونگی تأثیرگذاری سایت شما رسیده است.

چه عواملی مجازات گوگل را ایجاد می کند؟

برخی از متداول ترین عوامل مجازات عبارتند از:

 • اگر وب سایت شما دارای spyware ، adware یا ویروس های دیگر است
 • Cloaking – نمایش نسخه دیگری از صفحه وب در موتور جستجو
 • هدایت مجدد فریبنده – هنگامی که بازدید کننده ای به طور خودکار به صفحه دیگری برده می شود حتی اگر چیزی را کلیک نکرده باشد
 • صفحات بارگذاری شده با کلمات کلیدی بی ربط

این یک لیست کوتاه از عوامل احتمالی است. هر کاری که یک وب سایت در تلاش برای فریب موتور جستجو یا دور کردن تجربه کاربر انجام دهد ، جریمه محسوب می شود. 

bn
عوامل گوگل پنالتی

مشکلات پنگوئن

علت اصلی اکثر گوگل پنالتی ها پیوندهای پشتی است که به لینک های ورودی نیز معروف است. اینها یک عامل مهم است که بر رتبه بندی تأثیر می گذارد ، و با افزایش رقابت پذیری سئو ، برخی از بازاریاب ها سعی می کنند از طریق روش های غیر طبیعی که مجازات ها را اعمال می کنند ، پیوند برقرار کنند.

نمونه ای از وب سایت های با کیفیت پایین برای جلوگیری از:

Google مجازات یا ممنوع کرده است – اگر پیوندهای ورودی از وب سایتهایی دارید که Google به دلیل نقض دستورالعملها علیه شما اقدام می کند ، باید از شر آنها خلاص شوید.

وب سایت هایی که دارای محتوای تکراری هستند –

اگر یک وب سایت دارای بخش هایی از مطالب درون یک دامنه یا دامنه هایی باشد که دارای محتوای تکراری یا بسیار مشابه هستند ، احتمالاً گوگل تعیین می کند که وب سایت دارای کیفیت پایین است.

وب سایت هایی که هیچ ارتباطی با صنعت شما ندارند –

بسیاری از وب سایت ها به ناچار پیوندهایی را از منابعی دریافت می کنند که هیچ ارتباطی با تمرکز شما ندارند. اگر پیوند کاملاً تصادفی به نظر برسد ، بدون هیچ زمینه ای ، ممکن است برای Google نامطلوب به نظر برسد.

لینک های مربوط به اسپم و تالار گفتگو –

این لینک ها تقریباً وب سایت شما را مجازات می کنند. افرادی که پیوندها را در بخش نظرات وبلاگ و نمایه انجمن مشاهده می کنند ، نه تنها آزار دهنده هستند. آنها به طور جدی دستورالعمل های Google را نقض می کنند و احتمالاً قیمت آن را می پردازند.


پیوندهای غیر طبیعی از وب سایت شما

این مجازات در شرایطی اتفاق می افتد که ما یک پروفایل پیوند خروجی غیر طبیعی داریم. این شبیه به مجازات فوق است ، و تنها تفاوت این است که این مجازات برای لینک های خروجی است در حالی که مجاز بالا برای پیوندهایی است که برای وب سایت ما در حوزه های دیگر ساخته شده است. شما باید از پیوند دادن به دامنه های بی ربط ، شرکت در یک تبادل بیش از حد پیوند ، خرید و فروش لینک خودداری کنید.

“پیوندهای ورودی از فهرستها و سایتهای نشانه گذاری اجتماعی کم کیفیت است.”

وب سایت هایی با محتوای بسیار کمی –

در سال های اولیه ، بک لینک از دایرکتوری های آنلاین بسیار عالی بود زیرا به دست آوردن آنها نسبتاً آسان بود و به سئو شما کمک می کردند. دیگر نه. پیوندهای ورودی از دایرکتوری و سایتهای نشانه گذاری اجتماعی کم کیفیت هستند و در صورت وجود آنها ، باید از برچسب nofollow استفاده کنید تا مطمئن شوید به کیفیت سایت شما آسیب نمی رساند.

پیوندهای وب سایت جهانی

– اگر پیوندهایی از ستون های فرعی ، پاورقی و ابزارک ها دارید ، مشکوک به نظر می رسد. شما باید از اینها دوری کنید.

پیوندهای تبلیغاتی

هر پیوندی که از محتوای حمایت شده حاصل شود نباید از PageRank عبور کند. اگر تبلیغات مرتبط با محتوای خود دارید ، حتما از برچسب nofollow استفاده کنید تا مطمئن شوید که در رتبه بندی شما تأثیر نمی گذارد.

تاکتیکهایی که برای فریب موتورهای جستجو طراحی شده اند

از وب سایت هایی که پیوندها یا متن را در اسکریپت های آن پنهان می کنند ، یا از ریدایرکت استفاده می کنند ، صفحات درهای ورودی و محتویات تولید شده خودکار باید از این کار اجتناب کرد.

مجازات های گوگل می توانند پرهزینه باشند. بهترین راه برای مرتب سازی رتبه بندی وب سایت شما ، شناخت و پیروی از دستورالعمل های Webmaster گوگل است.

در اینجا چندین مجازات سئو مختلف و نحوه گزاف گویی از آنها آورده شده است

یک اقدام دستی هنگامی است که یک مرورگر انسانی Google به وب سایت شما نگاه کرده و میزان بازدید شما را در صفحات نتیجه موتور جستجو (SERPs) به دلیل نقض دستورالعمل های کیفیت وب مستر به نوعی کاهش داده است

به دلایلی که در اینجا ذکر نشده می توانید مجازات شوید ، اما بیشتر اقدامات دستی از این لیست ناشی می شوند.

چگونه می توانم از مجازات Google رفع کنیم؟

حذف مجازات گوگل همیشه آسان نیست. این مهم است که بدانید دو مجازات وجود دارد: دستی و الگوریتمی.

مجازات های دستی توسط یک کارمند Google صادر می شود.

بیشتر وقت ها مشخص می شود که وب سایت شما اقدام به خلاف شرایط خدمات Google می کند. این ممکن است شامل عفونت ویروس ، پنهان کاری ، تغییر مسیر یا خرید لینک باشد. هنگامی که مجازات دستی دریافت می کنید ، باید مجدداً به Google مراجعه کنید تا وب سایت خود را تغییر دهید – یعنی آن را دوباره به نتایج موتور جستجو برگردانید – قبل از اینکه کسی بتواند دوباره شما را پیدا کند.

یک جریمه الگوریتمی به طور خودکار

بدون دخالت دستی Google انجام می شود. اینها اغلب نتیجه تغییر الگوریتمی است که برای رتبه بندی وب سایتهای با ارزش بالاتر از وب سایتهایی که دارای محتوای ضعیف تر هستند و یا ارتباط آنها طراحی شده است. مجازات های الگوریتمی ، مانند پاندا ، پنگوئن ، و Hummingbird ، ممکن است وب سایت هایی را که دارای محتوای نازک یا تکراری هستند ، کپی شده با کلمات کلیدی ، زمان بارگذاری آهسته یا فقدان پیوندهای ورودی را تحت تأثیر قرار دهند. با این نوع مجازات ، شما همچنان در رتبه بندی جستجو قرار خواهید گرفت ، اما احتمالاً بسیار پایین تر است.

نحوه بازیابی از هر مجازات Google

برای بیشتر مشاغل آنلاین ، ترافیک موتورهای جستجو بسیار مهم است ، اما دستیابی به رتبه های بالا در گوگل به آسانی مانند گذشته نیست. بنابراین ، بسیاری از جستجوگرها و بازاریاب ها روند ایجاد لینک را به حد متوسط ​​سوق می دهند. در نتیجه ، بسیاری از وب سایت ها به دلیل نقض دستورالعمل های Google جریمه می شوند.

جالب اینجاست که فقط حدود 20،000 مدیر وب سایت هر ماه درخواست تجدید نظر را ارسال می کنند. بنابراین ، این بدان معنی است که تنها 5٪ وب سایت هایی که مجازات شده اند در تلاش هستند تا رتبه های خود را بازیابی کنند.

رفع گوگل پنالتی
Google رفع پنالتی

چرا مجازات شده اید؟

اگر به طور ناگهانی افت ترافیکی مشاهده کردید ، باید بدانید که چه چیزی باعث آن شده است. دو مجازات اصلی وجود دارد که می توانید دریافت کنید. مورد اول یک اقدام دستی توسط تیم اسپم گوگل است و مورد دوم یک مجازات الگوریتمی است.

1. عملکرد دستی

– برای فهمیدن اینکه وب سایت شما با یک عمل دستی جریمه شده است ، به Google Webmaster Tools (Google Search Console) بروید و بررسی کنید که آیا اخطارهای جدیدی دارید یا خیر. در زیر می توانید نمونه ای از پیام “پیوندهای غیر طبیعی” را مشاهده کنید:

اگر در GWT پیام هشداری ندارید ، عمیق تر حفاری کنید تا علت افت ترافیک خود را پیدا کنید.

2. مجازات الگوریتمی

برای شناسایی نوع مجازات الگوریتمی وب سایت شما ، شما باید با زمانی که ترافیک را از دست داده اید با تاریخ وقوع بروزرسانی جدید الگوریتمی مرتبط باشید. برای این کار می توانید سابقه تغییر الگوریتم Google را بررسی کنید.

برای به روز ماندن با آخرین تغییرات در الگوریتم جستجوی Google ، موارد زیر را انجام دهید:

محبوب ترین بروزرسانی های الگوریتمی Panda است که روی کیفیت محتوا متمرکز شده است و Penguin که روی بک لینک ها و توزیع انکر تکست متمرکز شده است.

بک لینکهایی که برای وب سایت شما بد هستند

پیوندهای کم کیفیت (لینک خارجی) می توانند وب سایت شما را گوگل پنالتی می کنند. این نوع بک لینک می تواند تهدید بالقوه ای برای رتبه بندی شما باشد:

 • وب سایت هایی که از Google مجازات شده یا ممنوع شده اند – اگر بک لینک هایی از وب سایت هایی دارید که دستورالعمل های گوگل را نقض می کنند ، مجبورید آنها را حذف کنید. به راحتی می توانید با انجام یک جستجوی ساده مانند “سایت: mywebsite.com” از نمایه سازی وب سایت از Google حذف کنید.
 • وب سایتهای دارای محتوای تکراری – آنها معمولاً از کیفیت پایین برخوردار هستند و شما باید از داشتن پیوندهایی از این قبیل وب سایت ها خودداری کنید.
 • وب سایت های غیر مرتبط با طاقچه شما – Google به اهمیت آن ارزش زیادی می دهد. داشتن پیوندهایی از سایتهای کاملاً بی ارتباط با وب سایت شما می تواند پرچم قرمز را برافراشته کند. به عنوان مثال ، اگر شما صاحب یک فروشگاه اینترنتی کودک هستید ، منطقی نیست که از وب سایت ماهیگیری پیوند برقرار کنید.
 • نظرات هرزنامه و نمایه انجمن – همه از اسپم ها ، از جمله گوگل متنفر هستند. نظرات یا پست های انجمن که فقط به منظور قرار دادن لینک باقی مانده اند ، وب سایت شما را مجازات می کنند.
 • وب سایت هایی با محتوای نازک – بک لینک از دایرکتوری ها یا وب سایت های نشانه گذاری اجتماعی از کیفیت پایین برخوردار هستند.
 • بک لینک های سایت – از پیوند پیوندها ، ستونها یا ابزارک ها خودداری کنید.
 • تبلیغات – Google مخالف محتوای پشتیبانی شده است که در حال عبور از PageRank است. اگر می خواهید خدمات خود را در یک وبلاگ ارتقا دهید ، از صفات nofollow برای پیوندهای خود استفاده کنید تا رتبه های خود را ایمن نگه دارید.
 • متن پنهان – متن یا پیوندها را از کاربران با استفاده از CSS مخفی نکنید.
 • پیوندها از وب سایت های بزرگسال یا قمار.
 • سایر پیوندها و روش هایی که ناقض دستورالعمل های گوگل است: پنهان کاری ، تغییر مسیر دزدکی حرکت ، صفحات درگاه ، هک کردن ، برنامه پیوندها ، تولید محتوا به صورت خودکار و محتوای و کلمات کلیدی بی ربط.

بیش از 95٪ کل مجازاتهای Google مربوط به نمایه بک لینک وب سایت شما هستند. اگر بک لینک های بی کیفیت بسیار زیادی دارید ، در پایان رتبه های خود را در Google از دست می دهید.

در هنگام انجام ممیزی گوگل پنالتی چه چیزهای باید بررسی کرد

 • نمایه بک لینک
 • پیوندهای شکسته (خطای 404)
 • کد سایت خراب است
 • افزونه های CMS
 • حسابرسی محتوا
 • صفحات را کپی کنید
 • لینک های خارجی
 • تنظیمات فایروال
 • تغییر مسیر موضوعات
 • خطاهای سایت
 • سرعت سایت
 • پیوندهای پروفایل اجتماعی
 • داده های ساختاری
 • زیر دامنه های استفاده نشده

درخواست تجدید نظر

پس از رفع مشكل مجازات دستی ، باید درخواست تجدیدنظر را ارائه دهید . ارسال درخواست به تیم اسپم وب Google به آنها اجازه می دهد تا بدانند که شما مشکل را برطرف کرده اید و معتقدند که مجازات باید برداشته شود. روش خاصی وجود ندارد که بتوانید درخواست تجدیدنظر خود را بنویسید ، با این وجود مواردی وجود دارد که برای افزایش شانس حذف مجازات باید شامل آنها شود.

شما همیشه باید درمورد علت مجازات صادق باشید. اگر این نتیجه اشتباهاتی بود که در گذشته مرتکب شدید ، خود را واگذار کنید. اگر این مشکلات ناشی از اقداماتی است که یک شرکت یا کارمند قدیمی SEO انجام داده است ، این را نیز به آنها اطلاع دهید.

همچنین باید کارهایی را که برای رفع اشتباه انجام داده اید مستند کنید. تا آنجا که ممکن است دقیق باشید. سندی ایجاد کنید که تمام مراحل جداگانه شما برای پاکسازی وب سایت شما را برداشته و ادامه دهید.

سرانجام ، باید اطمینان حاصل کنید که درک خود از مسئله را نیز نشان دهید. به آنها بگویید که اکنون می فهمید که چه چیزی باعث ایجاد این مشکل شده است. تکرار کنید که در صورت مطابقت با به روزرسانی های Google به کار خود ادامه می دهید.به خاطر داشته باشید که رد شدن اولین درخواست تجدید نظر در شما بسیار معمول است.

نتیجه

هیچ مدیر سایت نمی خواهد با مجازات Google روبرو شود. اما اگر به هر دلیلی ضربه پنالتی به شما وارد شود ، امید بهبودی وجود دارد. روند بازیابی خسته کننده است اما می تواند به شما در بهبود اعتبار سایت و رتبه بندی موتور جستجو کمک کند.

برای بازیابی مجازات گوگل ، باید از لینکهای بد خود خلاص شوید و محتوای تکراری خود را حذف کنید. علاوه بر این ، شما باید مطمئن شوید که هیچ محتوای بی کیفیت را بارگذاری نمی کنید

. بهترین راه برای مرتب سازی رتبه بندی وب سایت شما ، شناخت و پیروی از دستورالعمل های Webmaster Google است.

منبع :source

مطالب مرتبط

نوشته های مشابه

‫2 نظرها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا