سئو

انواع سئو سایت چیست


قبل از شروع انواع سئو ، بیایید ابتدا بفهمیم SEO چیست؟ . برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد SEO چیست بیشتر بخوانید .

در این پست ، ما 7 نوع مختلف جستجوگرها و چگونگی برنامه ریزی استراتژی جستجوی ارگانیک خود را برای شما در رتبه بندی بالاتر در لیست های جستجوی ارگانیک در بین رقبای خود ، برای شما توضیح خواهیم داد .

انواع سئو در بازاریابی دیجیتال توضیح داده شده است

تایپ کنیدتوضیح کوتاه
سئو کلاه سفیدبه تمام تکنیک های بهینه سازی که مطابق با دستورالعمل های موتور جستجوی Google است ، اشاره دارد.
سئو کلاه سیاهاین دقیقاً نقطه مقابل سئو کلاه سفید است که از هرگونه نقاط ضعف و ضعف موجود در الگوریتم جستجوی گوگل استفاده می کند و در SERP های خود رتبه بهتری می یابد.
سئو کلاه خاکستریاین غالبا توسط آژانس های SEO به دلیل فشار برای دیدن نتایج سریع از مشتری مورد استفاده قرار می گیرد و از نظر رویکرد بین کلاه سفید و سیاه SEO قرار می گیرد.
سئو منفیاین کار با هدف ایجاد رده بندی جستجوی رقبایتان انجام می شود تا خود شما بتوانید جای آنها را بگیرید یا از آن سود ببرید.
سئو درون صفحهتمام اقداماتی که شما برای بالا بردن رتبه صفحه وب خود در صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERP) انجام می دهید ، تحت SEO On-Page قرار دارد.
سئو خارج از صفحهاین به همه کارهایی است که شما در خارج از سایت خود انجام می دهید تا بتوانید کرایه بهتر و ویژگی بیشتری در SERP های Google داشته باشید.
سئو فنیاین امر تا حد زیادی برای کمک به رباتهای Google در خزیدن ، تفسیر و فهرست بندی تمام صفحات سایت شما برای استفاده های بعدی است.
انواع سئو به صورت جدول
انواع سئو سایت
انواع seo سایت

1. سئو کلاه سفید

سئو کلاه سفید به کلیه تکنیک های بهینه سازی که مطابق با دستورالعمل های موتور جستجوی Google است ، اشاره دارد . اگرچه فرد برای دیدن نتایج باید صبور باشد ، اما پایدار بوده و حسن نیت واقعی را در مورد برند شما ایجاد می کند. علاوه بر این ، در صورت عدم تغییر الگوریتم جدید ، هیچ مشکلی برای ممنوعیت یا سرقت سایت شما در نتایج جستجو وجود ندارد. در کل ، سئو کلاه سفید اگر به درستی انجام دهید ، پاداش کم خطر و بالایی دارد. نمونه هایی از تکنیک های SEO کلاه سفید شامل نوشتن مطالب مفید و مرتبط پس از انجام تحقیقات گسترده درباره کلید واژه ها ، کسب لینک از سایت های دارای قدرت بالا بر اساس شایستگی محتوای درون صفحه شما و غیره است. 

2. سئو کلاه سیاه

سئو کلاه سیاه دقیقاً نقطه مقابل سئو کلاه سفید است که از هرگونه نقاط ضعف و ضعف موجود در الگوریتم جستجوی گوگل استفاده می کند تا از این نظر در SERP های خود رتبه بهتری کسب کند. به لیست موتور جستجوگرهای SEO و don’ts و متوسلین به روشهای ساخت لینک پیوندهای اسپمیمی یا پرداخت شده ، چاشنی کلمات کلیدی ، نشان دادن مطالب مختلف به رباتها / خزنده ها و انسانها (موسوم به cloaking ) و غیره نمی پردازد تا از پیش رو برود. ناگفته نماند که SEO کلاه سیاه می تواند باعث شود سایت شما در لیست سیاه قرار بگیرد یا از رده بندی های آن کاسته شود ، بنابراین از بهترین استفاده ها جلوگیری می شود. علاوه بر این ، این تکنیک های پر خطر SEO فقط به نتایج کوتاه مدت می رسند.

در اینجا در این ویدئو ، مت کاتس توضیح داد که چگونه یک وب سایت می تواند به جای استفاده از تکنیک های Black Hat با استفاده از تکنیک های White Hat رقابت کند.

3. سئو خاکستری خاکستری

تاکتیک های سئو خاکستری خاکستری اغلب به دلیل فشار برای دیدن نتایج سریع از مشتری و در بین کلاه سفید و سیاه سئو از نظر رویکرد ، توسط آژانس های سئو استفاده می شود. اگرچه رهنمودهای مدیر وب گوگل به صراحت نمی گویند چنین روش هایی ممنوع است ، اما هنوز هم از آنها ناامید شده و می توانند منجر به نتایج جستجوی ناخواسته شوند. نمونه هایی از این نوع سئو شامل مطالب clickbait می باشد که دارای احساسات بسیار هیجان انگیز و در عین حال متوسط ​​نیست و هیچ فایده ای برای کاربر ندارد ، تبادل پیوند بیش از حد و مشکوک بین سایت ها ، بررسی های پرداخت شده و غیره. باز هم بهتر است که از اینگونه تاکتیک های کم نظیر سئو فاصله بگیرید.

4- سئو منفی

در بین انواع مختلف سئو ، این بسیار فریبنده و غیر اخلاقی است. سئو منفی با هدف ایجاد رتبه های جستجوی رقبایتان انجام می شود تا شما بتوانید جای آنها را بگیرید یا از آن سود ببرید. روشهای منفی سئو شامل هک شدن به سایت شخصی و ایجاد تعداد مشکوک بالای پیوندهای با کیفیت پایین به آن ، ارسال بازخورد منفی یا نظرات در مورد آنها در تالارهای مختلف آنلاین و غیره می باشد. نیازی به گفتن نیست ، سئو منفی حتی در صورت وجود یکی که تمرین می کند گرفتار است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد SEO منفی ، این فیلم را ببینید. 

چهار نوع سئو برای هدایت نتایج برای شغل خود

1- سئو در صفحه:سئو داخلی

تمام اقداماتی که شما برای بالا بردن رتبه صفحه وب خود در موتورهای جستجو انجام می دهید ، تحت این چتر قرار می گیرد. جستجوگرها در صفحه شامل نوشتن مطالب با کیفیت بالا و تنها هدف آن کمک به بازدید کنندگان وب سایت شما ، اضافه کردن برچسب های متا برای کمک به ربات های Google در درک بهتر مطالب شما ، استفاده از برچسب های HTML برای برجسته کردن عناوین و سایر عناصر محتوا و اطمینان از عدم وجود پیوندهای شکسته یا صفحات / مطالب تکراری . تمیز کردن ساختار URL و داشتن یک سیستم نامگذاری سفارش برای صفحات مشابه مشابه که در زیر یک دسته قرار می گیرند ، انتخاب تصاویری که در حین نوشتن نام فایل های توصیفی و غیره بسیار بزرگ نیستند ، تنها چند تکنیک دیگر در صفحه جستجوگرها هستند. اگر می خواهید در مورد آن اطلاعات بیشتری کسب کنید ، می توانید پست مفصل ما را در مورد آنچه درسئو داخلی است بخوانید . 

2-سئو فنی –

نمایه سازی –  موتورهای جستجو فقط صفحات وب شما را هنگام نمایه سازی در پایگاه داده موتور جستجو به کاربر نشان می دهند.

بنابراین نمایه سازی وب سایت شما در سئو بسیار مهم است.

بنابراین ، در حالی که ابتدا جستجوگر فنی برای سایت خود انجام می دهید ، مطمئن شوید موتورهای جستجو باید صفحات اصلی را فهرست بندی کنند.

فایل های robots.txt سایت ، ربات های متا برچسب سایت خود را تجزیه و تحلیل کنید تا از ایندکس کردن مشکلات جلوگیری کنید.

با انتشار هر صفحه جدید ، حتماً از  کنسول جستجوی Google  برای واکشی URL ها استفاده کنید تا صفحات را سریعتر در google فهرست کنید.

برچسب متا ربات – پرونده Robots.txt  و روبات های متا متفاوت عمل می کنند. می توانید از ربات های متا در صفحه خاصی استفاده کنید تا noindex را نمایه سازید یا پیوندها را دنبال کنید یا آنها را دنبال نکنید. 

پرونده های Robots.txt برای محافظت از صفحات نمایه سازی خصوصی از موتورهای جستجو استفاده می کنند.

یا حتی می توانید یک صفحه یا پوشه خاص را در پرونده روبات .txt از فهرست بندی مسدود کنید.

بنابراین ، ضمن تجزیه و تحلیل موقعیت فنی سایت خود ، اطمینان حاصل کنید که روبات های متا شما از خزیدن صفحات مربوطه از ربات موتورهای جستجو جلوگیری می کنند.

نقشه سایت –  نقشه سایت بخش مهمی از سایت است. هنگام تجزیه و تحلیل جستجوی فنی وب سایت خود ، حتما پرونده نقشه سایت خود را مرور کنید.

تمام صفحات ضروری سایت شما باید در فایل نقشه سایت شما باشد. تمام صفحات غیر ضروری را از نقشه سایت حذف کرده و صفحات مهم را حفظ کنید.

نقشه سایت می تواند به سایت شما در صفحات مهم فهرست بندی شده سریع توسط موتورهای جستجو کمک کند.

تغییر مسیر –  برای تغییر مسیر هر URL ، دو نوع روش اصلی تغییر مسیر ضروری وجود دارد.

301 و 302 ، که در آن 301 موتورهای جستجوگر تغییر مسیر دائمی هستند ، 99٪ آب را به URL هدایتشده منتقل می کنند در حالی که 302 با آب یا منبع کمتری به URL هدایت می شود.

پیوند های داخلی   اگر می خواهید صفحات خود ایندکس شوند ، پیوند داخلی سریعتر ضروری است. Google با پیوندهای زیر صفحات را خز می کند.

بنابراین همیشه صفحات کمتر با ارزش خود را با صفحات با ارزش یا معتبرتر پیوند می زنند.

از طریق پیوند داخلی ، آب لینک به سرعت از یک صفحه به صفحه دیگر جریان می یابد.

بنابراین همیشه پیوندهای داخلی صحیح را بین صفحات داخلی خود اضافه کنید تا ارتباط و ارتباط بین دو صفحه بیشتر شود.

3. سئو خارج از صفحه

سئو خارج از صفحه به همه کارهایی که در خارج از سایت خود انجام می دهید ، برای بهتر و بهتر شدن ویژگی های SERP های Google است. این شامل کار بر روی عوامل رتبه بندی خارجی مانند ایجاد لینک از سایتهای قابل اعتماد در همان دامنه شما ، بازاریابی موفق در رسانه های اجتماعی ، داشتن مشتری به شما یک بررسی مثبت در انجمن های مختلف آنلاین و غیره می دهد. اگر می خواهید در مورد آن اطلاعات بیشتری کسب کنید ، می توانید پست مفصل ما را در تکنیک های سئو خارج از صفحه بخوانید . 

4. جستجوگر صوتی جستجوگرها

یکی از جدیدترین انواع بهینه سازی SEO جستجو صوتی است. جستجوگر صوتی SEO به یکی از محبوب ترین راه های انجام جستجوها تبدیل شده است. با دستگاه هایی مانند Alexa ، Google Home و Siri ، جستجوی صوتی همچنان رو به رشد خواهد بود.

راهکارهای بهبود رتبه الکسا (Alexa) وب سایت

جستجوگر صوتی جستجوگر صوتی نیاز به بهینه سازی برای کلمات کلیدی مناسب دارد. شما باید سایت خود را برای کلماتی که مخاطب شما به طور شفاهی از آنها استفاده خواهد کرد ، بهینه کنید. این شامل کلمات عامیانه است.

وقتی برای جستجوی صوتی جستجوگرها بهینه می شوید ، باید به سرعت به اطلاعات منتقل شوید. کاربران برای دریافت پاسخ سریع ، جستجوهای صوتی را انجام می دهند. این بدان معناست که شما باید محتوای خود را بسازید تا بتوانید Google را به راحتی اطلاعات جلب کنید.

منبع :source

مطالب مشترک

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا